Panie dobry jak chleb nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Panie dobry jak chleb - jak zagrać na keyboardzie?

Panie dobry jak chleb należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Panie dobry jak chleb to pieśń kościelna, która jest grana na zwykłych mszach, ale również na uroczystościach religijnych, jak komunia, chrzest czy bierzmowanie. Pieśń jest bardzo doniosła i nastrojowa, ale jednocześnie oparta na dosyć prostej melodii. Można więc wykorzystać ją jako jeden z pierwszych utworów do nauki grania na keyboardzie. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera ten kościelny utwór w literowym zapisie nutowym. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób początkujących, które z muzyką nie miały wiele wspólnego. Aby czytać nuty literowe, nie trzeba mieć przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania nut. Wystarczy mieć pod ręką keyboard i przyporządkować nuty do poszczególnych klawiszy. Śpiewnik zawierający proste piosenki to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób dorosłych, które chciałyby nauczyć się grać. Na muzykę nigdy nie jest za późno, a nauka gry na keyboardzie może dostarczyć całe mnóstwo radości i satysfakcji z nowych umiejętności.

C*E E F*F E D C G*G Panie, dobry jak chleb, G A H a*C.2 H C2 F*A G F G*G G bądź uwielbiony od swego Kościoła, G C*C.2 C2 G*H A G G F*A A G*G F a*E bo Tyś do końca nas umiłował, E d*F E G*D E D C*C C do końca nas umiłował. G E D C*C C d*D E F E G*E D Tyś na pustkowiu chleb rozmnożył, Panie, A F E d*D D a*E D D*E F# G*G G byśmy do nieba w drodze nie ustali.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Zabiorę cię jak zagrać na keyboardzie

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Na prawo most, na lewo most nuty literowe

O piosence i o nutach Na prawo most, na lewo most to prosta piosenka, która ma swoje stałe miejsce wśród tradycyjnych przyśpiewek w naszym kraju. Jest bardzo melodyjna, rytmiczna i świetnie sprawdza się do nauki śpiewania i grania. O wiele łatwiej jest przecież grać te utwory, które znamy niż zabierać się za zupełnie nieznane dzieła […]

Pojedziemy na łów nuty literowe

O piosence i o nutach Pojedziemy na łów to prosta piosenka o nieskomplikowanej linii melodycznej, która łatwo wpada w ucho i można ją bez problemu zanucić już po jednym odsłuchaniu. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, takie utwory będą doskonałe do szlifowania umiejętności. Aby zacząć, nie musisz mieć żadnego przygotowania muzycznego, ani też znać […]