Zmartwychwstał Pan i żyje dziś nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Zmartwychwstał Pan i żyje dziś - jak zagrać na keyboardzie?

Zmartwychwstał Pan i żyje dziś należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Zmartwychwstał Pan i żyje dziś to kościelny utwór, który śpiewany jest głównie w okresie świąt Wielkanocy, ale nie tylko. Melodia jest prosta i znana, dzięki czemu można ją wykorzystać także do nauki gry na keyboardzie. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera zbiór nut literowych, które są doskonałe dla osób początkujących. Do rozczytania nut literowych nie trzeba mieć przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania standardowych nut na pięciolinii. Wystarczy mieć instrument klawiszowy i dopasować konkretne nuty literowe do dźwięków na klawiszach. Proste piosenki z naszego śpiewnika to świetna propozycja dla osób, które chcą samodzielnie nauczyć się podstaw gry. Bez względu na to, ile masz lat, warto sięgnąć po nuty na keyboard. Na naukę nigdy nie jest za późno, a proste piosenki sprawią, że w krótkim czasie staniesz się prawdziwym wirtuozem keyboardu. Zacznij grać już dziś i przekonaj się, że nuty literowe są niezwykle proste.

a*C.2 H A C2 F*C.2 H A C2 Zmartwychwstał Pan i żyje dziś C*C.2 C2 C2 D2 E2 G*D.2 Blaskiem jaśnieje noc a*E.2 D2 C2 E2 F*E.2 D2 C2 E2 Nie umrę, nie, lecz będę żył C*E.2 E2 E2 F2 E2 G*D.2 Bóg okazał swą moc d*F.2 F2 F2 G2 F2 a*E.2 D2 E2 Krzyż to jest brama Pana C*E.2 E2 E2 D2 C2 G*D.2 Jeśli chcesz przez nią wejdź d*F.2 F2 F2 G2 F2 a*E.2 D2 E2 Zbliżmy się do ołtarza

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Katiusza nuty literowe

O piosence i o nutach Katiusza to jeden z popularnych utworów, który szybko wpada w ucho, jest oparty na prostej linii melodycznej i łatwych do zapamiętania słowach. To także bardzo dobra piosenka dla osób, które chcą nauczyć się grać na klawiszach. Osoby początkujące powinny bowiem sięgać po te melodie, które już znają – łatwiej jest […]

Pije Kuba do Jakuba nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Pije Kuba do Jakuba . Pije Kuba do Jakuba – to tę piosenkę weźmiemy dziś na tapetę 🙂 Stefan WitwickiTo polska piosenka tradycyjna. Prawdopodobnie została ukazana w XVIII wieku. Pije Kuba do Jakuba Jakub do Michała – to właśnie od tego tekstu zaczyna się ten […]

Suplikacja Święty Boże nuty literowe

O piosence i o nutach Pieśni i utwory kościelne są dobrym materiałem dla osób, które dopiero uczą się grać na jakichś instrumentach. Są powszechnie znane, oparte na prostej melodii i rozwiązaniach harmonicznych. Napisane są zwykle na organy, dzięki czemu bez problemu można je zagrać także na innych instrumentach klawiszowych. Suplikacja Święty Boże grana jest na […]