Kalinka nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Kalinka - jak zagrać na keyboardzie?

Kalinka należy do kategorii: nuty literowe do piosenek zagranicznych i klasycznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord D
Akord E
Akord G
akord a

O piosence i o nutach

Kalinka to jedna z tych piosenek, którą zaśpiewać, a przynajmniej zanucić potrafi praktycznie każdy. Utwór z pewnością wpada w ucho, jest bardzo rytmiczny i często śpiewany przy różnych okazjach. Kalinkę znajdziemy również w wyjątkowym śpiewniku dla osób, które chcą się nauczyć grać na instrumentach klawiszowych. Nasz kurs gry na keyboardzie to propozycja w szczególności dla tych miłośników muzyki, którzy do tej pory wyłącznie jej słuchali i nie mają żadnego przygotowania muzycznego. Aby zacząć grać na klawiszach nie musisz mieć profesjonalnego nauczyciela ani umiejętności czytania tradycyjnego zapisu nutowego. Proste nuty literowe są łatwe do opanowania nawet dla całkowitych laików. Wystarczy przyporządkować litery do odpowiednich klawiszów na keyboardzie czy pianinie i można praktycznie od razu zacząć grać. Gdy usłyszysz, jak pojedyncze dźwięki układają się w znaną melodię, z pewnością będziesz chciał coraz bardziej rozwijać się muzycznie. Sięgnij po nasze proste piosenki na keyboard i przekonaj się, jak szybko zaczniesz rozwijać swoje ukryte, muzyczne zdolności.

E E*D H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 Kalinka, kalinka, kalinka moja! E E E*D C H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 W sadu jagoda malinka, malinka moja! E E*D H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 Kalinka, kalinka, kalinka moja! E E E*D C H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 W sadu jagoda malinka, malinka moja! C*E G G*F E D C*C G-2 C*E G G*F E D C*C G-2 Ach, pod sosnoju, pod zielonoju, F*A.-2 A-2 H-2 D*D C H-2 A-2 G*G F G F C*E Spat’ położytie wy mienia! C*E G G*F E D C*C G-2 C*E G G*F E D C*C G-2 Aj-luli, luli, aj-luli, luli, F*A.-2 A-2 H-2 D*D C H-2 A-2 G*G d*F E*E Spat’ położytie wy mienia.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Wakacyjne cuda nuty na keyboard

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Sanah Szampan jak szybko zagrać na keyboardzie?

E D# H H Pod górkę mam E E H A G# E H A Ale na to się pisałam, G# A G# tak czy siak E D# H H Do biegu, start Szampan autorstwa Sanaha to popularna współczesna piosenka, która łatwo wpada w ucho, ma ciekawą linię melodyczną i jest pełna pozytywnej energii. Ze […]

Głęboka studzienka nuty literowe

O piosence i o nutach Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, warto zacząć od prostych i ogólnie znanych utworów, z którymi nawet osoby początkujące nie będą miały żadnych problemów. Głęboka studzienka to prosta, melodyjna i dosyć krótka piosenka, która często jest wykorzystywana w edukacji muzycznej najmłodszych. To także dobry utwór do pierwszych wprawek na […]