Katiusza nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Katiusza - jak zagrać na keyboardzie?

Katiusza należy do kategorii: nuty literowe do piosenek zagranicznych i klasycznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord F
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Katiusza to jeden z popularnych utworów, który szybko wpada w ucho, jest oparty na prostej linii melodycznej i łatwych do zapamiętania słowach. To także bardzo dobra piosenka dla osób, które chcą nauczyć się grać na klawiszach. Osoby początkujące powinny bowiem sięgać po te melodie, które już znają – łatwiej jest je zagrać niż kompletnie nieznane utwory. Osobom, które nie mają żadnego przygotowania muzycznego, polecamy kurs gry na keyboardzie przygotowany w oparciu o nuty literowe. Są one świetnym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które nie mają umiejętności czytania nut na klawiaturze. Proste piosenki na keyboard z pewnością spodobają się każdemu, kto chce zacząć swoją przygodę z muzyką. Zerknij na nasz śpiewnik i już dziś wybierz idealne dla siebie utwory. Gdy zaczniesz grać proste melodie i oswoisz się z klawiaturą, z pewnością szybko będziesz chciał przejść do bardziej skomplikowanych utworów. Granie na klawiszach mocno wciąga i z chwilowej fascynacji może stać się hobby i zamiłowaniem na całe życie.

a*A H C2 A a*C.2 C2 H A E*H E Rascwietali jabłoni i gruszy, E*H C2 D2 H E*D.2 D2 C2 H a*A Popłyli tumany nad riekoj; C*E.2 F*A.2 C*G.2 A2 G2 d*F.2 F2 E2 D2 a*E.2 A Wychodiła na bierieg Katiusza, d*X F2 D2 a*E.2 C2 E*D.2 D2 C2 H a*A Na wysokij bierieg na krutoj. C*E.2 F*A.2 C*G.2 A2 G2 d*F.2 F2 E2 D2 a*E.2 A Wychodiła na bierieg Katiusza, d*X F2 D2 a*E.2 C2 E*D.2 D2 C2 H a*A Na wysokij bierieg na krutoj.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY:
ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Zabrałaś Serce Moje nuty literowe

O piosence i o nutach Zabrałaś serce moje jest piosenka biesiadną, którą można znaleźć w repertuarze wielu artystów. Utwór ten grany jest na imprezach, biesiadach, weselach oraz innych wydarzeniach, na których ważna jest dobra zabawa. Piosenka doskonale sprawdzi się także jako utwór dla osób chcących nauczyć się gry na instrumentach klawiszowych. Proponujemy nasz kurs gry […]

Zorba nuty literowe

O piosence i o nutach Zorba jest znanym i lubianym tańcem, który często jest wykorzystywany do rozruszania gości na imprezach. To bardzo skoczny i rytmiczny utwór, który łatwo wpada w pamięć i można go szybko zanucić. Jeśli chcesz, możesz również nauczyć się go grać. Zorbę znajdziesz w naszym sprawdzonym śpiewniku zawierającym zbiór nut literowych. Takie […]

Bogurodzica nuty literowe

O piosence i o nutach Bogurodzica jest najstarszym polskim utworem muzycznym, który polskie rycerstwo śpiewało przed ważnymi wydarzeniami. Utwór ma dosyć skomplikowaną linię melodyczną, nie posiada harmonii ani żadnych powtarzalnych fragmentów, pomimo to często jest grany i śpiewany w czasie różnych uroczystych okazji. Bogurodzicę można również bez problemu zagrać na instrumentach klawiszowych. Jest to bowiem […]