Nie lękajcie się nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Nie lękajcie się - jak zagrać na keyboardzie?

Nie lękajcie się należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
akord e
akord a

O piosence i o nutach

Nie lękajcie się to pieśń religijna wykonywana w trakcie mszy świętych oraz innych religijnych okazji. Jej zaletą jest prosta melodia, która łatwo wpada w ucho i nikt nie ma problemu z jej odtworzeniem. Jeśli chcesz nauczyć się ją nie tylko śpiewać, ale również grać na klawiszach, wybierz nasz kurs gry na keyboardzie. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób początkujących, które nie mają żadnego muzycznego doświadczenia i nie potrafią czytać standardowych zapisów nutowych. Nuty na keyboard mają zapis literowy, co oznacza, że nie trzeba czytać ich z pięciolinii. Nuty literowe bez problemu można dopasować do konkretnych klawiszy na keyboardzie lub innym instrumencie klawiszowym. Wystarczy, że zaczniesz je po kolei grać, a przekonasz się, jak z pojedynczych dźwięków tworzy się znana melodia. Zacznij grać z nutami literowymi i przekonaj się, że nauka gry na keyboardzie będzie łatwiejsza niż myślisz. Nasz śpiewnik zawiera wyłącznie proste piosenki, z którymi nikt nie będzie miał problemu.

C*E E F*F E G*D Nie lękajcie się, G-2 C*E E F*F E G*D Ja jestem z wami A H a*C.2 C2 e*H Nie lękajcie się, H F*A A d*A G F E A#*D G*C H-2 Ja jestem z wami C*E E F*F E G*D Nie lękajcie się, G-2 C*E E F*F E G*D Bóg jest miłością A H a*C.2 C2 e*H Nie lękajcie się,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Ona tańczy dla mnie – nuty literowe disco polo

“Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend to jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenek disco-polo. Mimo częstego naśmiewania się z piosenek tego typu, branża disco-polo ma się w Polsce bardzo dobrze, czego dowodem jest popularność tej piosenki. Ta pięcioletnia już piosenka (wydana w 2012 roku) zdobyła już grubo ponad 100 milionów wyświetleń w samym serwisie youtube. […]

Co ma być to będzie nuty literowe

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

I See Fire

I see fire to jeden z najpopularniejszych utworów Adele, która od kilku lat wypuszcza na rynek wyłącznie prawdziwe przeboje. Choć utwór napisany jest specjalnie na głos wokalistki, można go również bez problemu spróbować zagrać na fortepianie. Proste nuty w zapisie literowym i tutorial, pokazujący jak grać w zupełności wystarczą, by zagrać tę melodię na fortepianie, […]