Była cicha i piękna jak wiosna jak zagrać na keyboardzie

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno prostenuty jak i nuty literowe. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz czytać nut? Zobacz nasz poradnik.

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, użyte akordy (na lewą rękę) i proste nuty. Na dole posta znajdziesz także film pokazujący jak zagrać tę piosenkę z naszych nut!

(Jeśli interesują Cię jeszcze prostsze nuty - nuty literowe, to zajrzyj do zakładki: Nuty literowe)

Była cicha i piękna jak wiosna jak zagrać - jak zagrać na keyboardzie?

Była cicha i piękna jak wiosna jak zagrać należy do kategorii: Proste nuty do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord D
Akord F
Akord G
Akord d
Była cicha i piękna jak wiosna nuty na klawisze
Oferta specjalna Mega Pakiet Proste Nuty
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 e-booków z nutami, ebook jak grać z nut,
Dostęp do platformy z filmami do piosenek, schematy i tabele (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek z nutami, książka jak grać z nut,
płyta CD z filmami i dostęp do platformy, schematy i tabele.
SPRAWDZAM

Proste nuty z literami do Była cicha i piękna jak wiosna .

Sprawdź opracowanie do nauki gry które dla Ciebie wykonaliśmy. Tym razem to: Była cicha i piękna jak wiosna. Lech Gralak to autor tej piosenki.To pieśń maryjna z 1986 roku. Tekstem, pieśń nawiązuje do urody i życia. Piosenka zaczyna się od słów: Była cicha i piękna jak wiosna, Żyła prosto, zwyczajnie jak my…. Matka, która wszystko rozumie, Sercem ogarnia każdego z nas. – to właśnie ten tekst jest najbardziej znaną częścią tej piosenki.

Dodatkowe informacje o grze

Piosenka ta została przygotowana w ramach utworów dla dzieci, ale przyda się także poczatkującym. Sama melodia piosenki nie jest skomplikowana, a wręcz przeciwnie – jest prosta a przez to łatwo zapada w pamięć. Na naszej stronie możesz znaleźć opracowanie, które pomoże Ci w nauce. Nuty opracowujemy w taki sposób, by były zrozumiałe dla wszystkich, a dla ułatwienia na stronie dostępny jest też tutorial wideo.Bardzo fajnie jest umieć ją zagrać na jakimś instrumencie.W nauce gry pomogą nasze opracowania, które przygotowane są specjalnie w taki sposób, by były przejrzyste dla każdego, nawet początkującego grajka.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam początek, refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - proste nuty.

SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Hymn Niemiec nuty na keyboard

Proste nuty z literami do Hymn Niemiec . Sprawdź opracowanie do nauki gry które dla Ciebie wykonaliśmy. Tym razem to: Hymn Niemiec. Marsz, który został skomponowany w 1899 roku, w Sarajewie. Kojarzony jest z muzyką cyrkową.proste-nutyZnana również pod niemieckim tytułem “Das Lied der Deutschen”. Pieśń powstała 1841 roku.Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der […]

Eine Kleine Nachmusik proste nuty

Eine Kleine Nachmusik – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Tytułem piosenki którą za chwilę zagrasz jest Eine Kleine Nachmusik. Ta piosenka, to jedna z popularniejszych pieśni ludowych, wywodzących się ze Szkocji. Jest najczęściej śpiewana podczas Szkockiego odpowiednika Sylwestra, Hogmanay.proste-nutyTo jedna z najbardziej znanych kompozycji autora, najczęściej dzieło jest wykonywane przez orkiestrę smyczkową. Prawie każdy z nas […]

Na prawo most, na lewo most nuty na keyboard

Na prawo most, na lewo most – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Razem z zespołem prostenuty.pl przygotowaliśmy piosenkę Na prawo most, na lewo most w wersji dla poczatkujących muzyków. Ten utwór ma charakter szantowy. Prawdopodobnie powstał przed 1796 rokiem. proste-nutyTa piosenka, jest o odbudowie Warszawy z powojennych zniszczeń. Pierwsze słowa tej piosenki tj. Kiedy rano jadę […]