Był sobie król nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Był sobie król - jak zagrać na keyboardzie?

Był sobie król należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Był sobie król to prosta, dziecięca piosenka, która świetnie sprawdza się do umuzykalniania najmłodszych, a także jako kołysanka przed snem. Nasz kurs gry na keyboardzie sprawi, że będziesz mógł tę piosenkę nie tylko śpiewać, ale również grać na dowolnym instrumencie klawiszowym. Zbiór nut literowych to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które nie mają przygotowania muzycznego i nie potrafią czytać tradycyjnego zapisu nutowego na pięciolinii. Nuty literowe to po prostu litery, które przyporządkowuje się do konkretnych klawiszy na fortepianie, pianinie czy keyboardzie. Możesz więc zacząć grać od razu z marszu. Wystarczy, że masz w domu jakiś instrument klawiszowy oraz odrobinę chęci i wolnego czasu. Proste piosenki na keyboard to gwarancja, że każdy bez problemu znajdzie utwory idealne dla siebie. Zacznij grać z nutami literowymi i przekonaj się, że nauka gry na keyboardzie nie musi być czasochłonna i skomplikowana. Praktycznie od razu uda się Tobie zagrać proste utwory, a z biegiem czasu będziesz mógł sięgnąć po bardziej rozbudowane i dłuższe piosenki.

a*E.-2 A-2 H-2 C Był sobie król, a*E.-2 A-2 H-2 F*C był sobie paź a*E E E A E d*F D i była też królewna. d*f d*F F D G*H.-2 Żyli wśród róż, C*E E C F*A.-2 nie znali burz, E*E.-2 G#-2 H-2 D C H-2 a*C A*E Rzecz najzupełniej pewna.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Warszawianka nuty literowe

C E C*G E C2 E d*G F D Oto dziś dzień krwi i chwały, C D C*E E G*D G F D C*C Oby dniem wskrzeszenia był! C E C*G E C2 E d*G F D W tarczę Franków Orzeł Biały C D C*E E G*D G F D C*C Patrząc, lot swój w […]

Ofiaruję Tobie Panie mój nuty literowe

O piosence i o nutach Ofiaruję Tobie Panie mój to utwór, który śpiewany jest co niedzielę w wielu kościołach, a także na pielgrzymkach i w trakcie innych wydarzeń o charakterze religijnym. Pieśń ma ciekawy tekst oraz linię melodyczną, która szybko wpada w ucho i jest łatwa do zapamiętania. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, […]

Stary Niedźwiedź nuty literowe

O piosence i o nutach Stary niedźwiedź mocno śpi to utwór, który bez problemu zaśpiewają już najmłodsi. Piosenka o prostej linii melodycznej towarzyszy wielu dziecięcym zabawom już od przedszkola. Ten prosty utwór jest także idealny dla osób, które rozpoczynają naukę gry na instrumencie. Łatwa do zapamiętania linia melodyczna i sporo powtórzeń to gwarancja, że bez […]