Śliczna Panienka jak zagrać na keyboardzie

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno prostenuty jak i nuty literowe. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz czytać nut? Zobacz nasz poradnik.

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, użyte akordy (na lewą rękę) i proste nuty. Na dole posta znajdziesz także film pokazujący jak zagrać tę piosenkę z naszych nut!

(Jeśli interesują Cię jeszcze prostsze nuty - nuty literowe, to zajrzyj do zakładki: Nuty literowe)

Śliczna Panienka jak zagrać - jak zagrać na keyboardzie?

Śliczna Panienka jak zagrać należy do kategorii: Proste nuty do kolęd i piosenek świątecznych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Śliczna Panienka proste nuty
Oferta specjalna Mega Pakiet Proste Nuty
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 e-booków z nutami, ebook jak grać z nut,
Dostęp do platformy z filmami do piosenek, schematy i tabele (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek z nutami, książka jak grać z nut,
płyta CD z filmami i dostęp do platformy, schematy i tabele.
SPRAWDZAM

Proste nuty z literami do Śliczna Panienka .

Możesz zacząć grać piosenkę: Śliczna Panienka w bardzo szybki sposób dzięki naszym opracowaniom. Autor jest anonimowy.Jedna z najpopularniejszych klasztornych kolęd, gdzie melodia się zmieniała w zalezności od klasztoru. Prawie każdy z nas zna słowa od których zaczyna się ta piosenka: Śliczna Panienka Jezusa zrodziła, w stajni powiwszy, siankiem Go nakryła…. Często śpiewany fragment tej piosenki to: Dziwna na świecie stała się odmiana, że Nazareński Kwiat wrzucon do siana.

Dodatkowe informacje o grze

Piosenka ta została przygotowana w ramach utworów dla dzieci, ale przyda się także poczatkującym. Sama melodia pieśni jest raczej prosta, dzięki czemu każdy może bez trudu ją zapamiętać i zaśpiewać. Z naszymi opracowaniami również bez trudu może ją zagrać! Są one skonstruowane w taki sposób, by były czytelne i przejrzyste dla każdego, nawet początkującego muzyka.Teraz możesz ją zagrać również Ty, na wybranym przez siebie instrumencie. Na naszej stronie znajdziesz opracowanie, które ułatwi naukę tego utworu. Opracowanie dostępne jest także w formie wideo, które dla wielu osób jest jeszcze większym ułatwieniem. To i inne opracowania popularnych piosenek możesz też kupić w naszym sklepie internetowym, w formie książek.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam początek, refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - proste nuty.

SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Panie dobry jak chleb nuty na keyboard

Nuty do Panie dobry jak chleb . Chcesz zagrać piosenkę: Panie dobry jak chleb? Nie odwlekaj tego na później i zacznij grać dzięki przygotowanym przez nas materiałom 🙂 Utwór powstał już w VIII wieku. Tłumaczenie go, odbyło się dopiero w dobie renesansu.proste-nutyJest to Polska pieśń religijna. Utwór ten był pieśnią II Krajowego Kongresu Eucharystycznego w […]

La Raspa nuty na keyboard

Jak zagrać La Raspa na keyboardzie/pianinie. Sprawdź opracowanie do nauki gry które dla Ciebie wykonaliśmy. Tym razem to: La Raspa. Autor jest anonimowy.Utwór, który akomponuje z tańcem o tej samej nazwie, wykonywany podczas urczystości oraz w szkołach tańca. Pierwsze słowa tej piosenki to La Raspa I danced forwards and backwards. If you want to dance, […]

Hiszpańskie dziewczyny jak zagrać na keyboardzie

Hiszpańskie dziewczyny – jak zagrać na pianinie/keyboardzie. Chcesz zagrać utwór: Hiszpańskie dziewczyny? Nie przekładaj tego na potem i naucz się grać już teraz, w szybki sposób! Autor nieznany.Ten utwór ma charakter szantowy. Prawdopodobnie powstał przed 1796 rokiem. Pierwsze linijki tej piosenki to Żegnajcie nam dziś hiszpańskie dziewczyny Żegnajcie nam dziś marzenia ze snów I smak […]