Czerwone jabłuszko nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Czerwone jabłuszko - jak zagrać na keyboardzie?

Czerwone jabłuszko należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord E
akord a

O piosence i o nutach

Czerwone jabłuszko to jedna z najpopularniejszych piosenek ludowych, która często wykorzystywana była jako motyw dla wielu innych utworów muzycznych. Choć pierwotnie była tylko śpiewana, bez problemu można ją również zagrać na keyboardzie czy innych instrumentach. Piosenka ma rytmiczną, prostą melodię, którą można szybko odtworzyć na instrumencie. Nuty dla początkujących zawierające oryginalną melodię oraz prosty zapis literowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby szybko nauczyć się grać, ale nie znają się na tradycyjnym zapisie nutowym. Wybierz proste piosenki do nauki gry i przekonaj się, jak szybko granie stanie się Twoim ulubionym zajęciem w wolnym czasie. Czerwone jabłuszko to dobry początek do nauki grania bardziej zaawansowanych utworów.

a*A.-2 C E E E*H D Czerwone jabłuszko E*E D C H-2 a*A.-2 E przekrojone na krzyż a*A.-2 C E E E*H.-2 D Czemu ty dziewczyno E*E D C H-2 a*C A-2 krzywo na mnie patrzysz a*A.-2 H-2 C H-2 A-2 Gęsi za wodą E*G#-2 A-2 H-2 G#-2 E-2 kaczki za wodą E*E F E D C H-2 a*A.-2 H-2 C D E uciekaj dziewczyno Bo Cię pobodą.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Kochajmy Pana nuty literowe

O piosence i o nutach Kochajmy pana to religijna pieśń, która jest powszechnie wykonywana w trakcie mszy świętych i uroczystości religijnych. Dobrze brzmi wykonywana a capella, a także na organach i innych instrumentach klawiszowych. To także świetny utwór dla osób, które chciałyby nauczyć się grać na klawiszach. Polecamy nasz sprawdzony kurs gry na keyboardzie, z […]

Ach ubogi żłobie nuty literowe

C*C H-2 C G*D C*E G*D Ach ubogi żłobie, C*E D E F*F G*D D Cóż ja widzę w tobie? d*D E F G*F C*E D E C Droższy widok niż ma niebo, G*H.-2 C D D C*C E A*X W maleńkiej osobie, d*D E F G*F C*E D E C Droższy widok niż ma […]

W dzień Bożego Narodzenia nuty literowe

O piosence i o nutach W świątecznym czasie wszyscy śpiewamy kolędy, doskonale znając zarówno teksty, jak i melodię. W dzień Bożego Narodzenia to jedna z bardziej popularnych świątecznych pieśni, która doskonale brzmi wykonywana zarówno przez większy zespół instrumentalistów, jak i na jednym instrumencie. Kolędę tę można wykorzystać jako jeden z pierwszych utworów w trakcie nauki […]