Zielony mosteczek nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Zielony mosteczek - jak zagrać na keyboardzie?

Zielony mosteczek należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord D
Akord E
Akord A
akord b

O piosence i o nutach

Zielony mosteczek jest prostą, ludową przyśpiewką, która często jest śpiewana nie tylko przez zespoły ludowe, ale przy wielu innych okazjach. Wpadająca w ucho melodia i proste słowa sprawiają, że utwór jest prosty do zapamiętania i powtórzenia. Utwór można również znaleźć w wielu śpiewnikach dla początkujących muzyków. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, wybierz nasz prosty kurs gry, który zawiera nuty literowe. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących, które do tej pory nie miały nic wspólnego z muzyką. Okazuje się, że nauka gry na klawiszach nie wymaga znajomości czytania nut ani żadnych podstaw teoretycznych. Wystarczy prosty keyboard, nuty literowe i odrobina motywacji. Jeśli zaczniesz grać, szybko przekonasz się, że nie jest to ani trudne, ani skomplikowane. Nuty literowe szybko można przyporządkować do konkretnych klawiszy i zagrać proste piosenki. Zacznij grać już dziś i rozwijaj swoje muzyczne zdolności z naszym sprawdzonym tutorialem.

A*A.-2 A-2 A-2 A-2 C# E E*D C# H-2 A*A.-2 Zielony mosteczek ugina się, A*E E E C# E A D*F# E D C# zielony mosteczek ugina się, h*H.-2 H-2 H-2 H-2 D F# E*E D C# H-2 trawka na nim rośnie, nie sieka się,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Marsz żałobny nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Minuet in G na keyboardzie/pianinie. Minuet in G to tytuł piosenki, którą już za chwile poznasz! Johann Sebastian BachJest jednym z najbardziej znanych dzieł literatury muzycznej. Pojawił się również w zeszycie dla Anny Magdaleny Bach z 1725 roku. – to właśnie od tego tekstu zaczyna się ten utwór. […]

Siwa chmurka nuty literowe

O piosence i o nutach Nuty do Siwa chmurka . Razem z zespołem prostenuty.pl przygotowaliśmy piosenkę Siwa chmurka w wersji dla poczatkujących muzyków. Wolański RyszardTa piosenka jest jedną z ulubionych kołysanek dla dzieci, pokazuje, że nawet chmurki są już senne, tak samo jak zwierzątka. Piosenka zaczyna się od słów: Małe dzieci mrużą już oczka Małym […]

Bracia patrzcie Jeno nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Blue Christmas na klawiszach + nuty. Sprawdź materiały do nauki gry które dla Ciebie przygotowaliśmy. Tym razem jest to: Blue Christmas. Billy HayesBożonarodzeniowa piosenka z 1957 roku. Jest to opowieść o wielkiej miłości w czasie świąt Bożego Narodzenia.I’ll have a blue Christmas without you I’ll be so blue […]