Zasiali Górale owies nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Zasiali Górale owies - jak zagrać na keyboardzie?

Zasiali Górale owies należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord D
Akord G
Akord A

O piosence i o nutach

Zasiali górale owies to znana, ludowa piosenka, którą możemy znaleźć w wielu podręcznikach do muzyki dla najmłodszych. Piosenka oparta jest na prostej linii melodycznej, jest rytmiczna i powtarzalna, dzięki czemu łatwo jest ją zapamiętać. To także bardzo dobry utwór dla osób, które zaczynają grać na dowolnym instrumencie. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, wybierz nasz sprawdzony śpiewnik, który zawiera proste piosenki i nuty literowe. Taka forma zapisu nutowego jest zdecydowanie lepsza dla osób początkujących, niż standardowy zapis na pięciolinii, który bywa dosyć skomplikowany i trudny do rozczytania. Kurs gry na keyboardzie przeznaczony jest dla osób, które chcą uczyć się samodzielnie w domu bez nauczyciela czy uczęszczania do szkoły muzycznej. Wypróbuj nasze proste piosenki na keyboard i przekonaj się, że na naukę gry na instrumencie nigdy nie jest za późno. Jeśli zaczniesz od nieskomplikowanych piosenek, szybko oswoisz się z klawiaturą i sięgniesz po kolejne, bardziej rozbudowane utwory.

D*D D E F F D A*C D E C H-2 A-2 Zasiali górale owies, owies, A*E E F# G G E D*F# G A F# E D od końca do końca, tak jest, tak jest! D*F# F# G A A F# G*G A H G F# E Zasiali górale żytko, żytko,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Nowy Rok bieży nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać O Christmas tree na keyboardzie/pianinie. Chcesz zagrać utwór: O Christmas tree? Nie przekładaj tego na potem i naucz się grać już teraz, w szybki sposób! Ernst AnschützJest to niemiecka piosenka bożonarodzeniowa, w oryginale tytuł brzmi O Tannebaum. Po raz pierwszy opublikowana w 1824 roku.O Christmas tree, O Christmas […]

Pójdźmy wszyscy do stajenki nuty literowe

O piosence i o nutach Pójdźmy wszyscy do stajenki – to jedna z najstarszych polskich kolęd. Nasze nuty literowe pozwolą na naukę tego utworu dla każdego – nuty są odpowiednie nawet dla dzieci. Piosenka pochodzi prawdopodobnie z XVIII wieku, jednak nie jest znana dokładna data jej powstania. Nie zmienia to jednak faktu, że kolęda ta […]

Ja wiem w kogo ja wierzę nuty literowe

O piosence i o nutach Ja wiem, w kogo ja wierzę to utwór kościelny, który jest wykonywany zarówno w trakcie codziennych mszy świętych, jak i w czasie większych uroczystości kościelnych. Jest to uroczysta, nastrojowa pieśń, stworzona na prostej linii melodycznej. Kurs gry na keyboardzie zawiera tę pieśń w bardzo prostej wersji z literowym zapisem nutowym. […]