Z popielnika na Wojtusia nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Z popielnika na Wojtusia - jak zagrać na keyboardzie?

Z popielnika na Wojtusia należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord E
akord a

O piosence i o nutach

Popularne kołysanki znają wszyscy rodzice małych dzieci, którzy codziennie wieczorem usypiają swoje maluchy. Z popielnika na Wojtusia to jedna z tych piosenek, które idealnie nadają się na dobranoc. Nasz kurs gry na keyboardzie sprawi, że bez problemu kołysankę tę nie tylko zaśpiewasz, ale również zagrać. Wystarczy, że masz w domu keyboard lub inny instrument klawiszowy. Nauka gry na keyboardzie w oparciu o nuty literowe to propozycja dla osób, które nie mają muzycznego przygotowania i nie potrafią czytać tradycyjnego zapisu nutowego. Nuty literowe są o wiele prostsze – to po prostu odpowiedniki konkretnych klawiszy na keyboardzie. Można więc od razu dźwięk po dźwięku zacząć grać, a bardzo szybko pojedyncze nuty ułożą się w znaną wszystkim melodię. Proste piosenki na keyboard to świetna opcja, aby samodzielnie, we własnym domu nauczyć się grać nieskomplikowane utwory. Przejrzyj nasze nuty na keyboard i wybierz takie piosenki, które będą dla Ciebie najlepsze.

a*E E F E a*A E C A-2 Z popielnika na Wojtusia a*E E F E E*H H Iskiereczka mruga E*D D E D E*H.-2 A G# F Chodź opowiem Ci bajeczkę E*E D E*C H-2 a*A.-2 A-2 bajka będzie długa.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Upadnij na kolana nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Wieczny odpoczynek . Tytułem piosenki której nauczysz się dzisiaj jest Wieczny odpoczynek. Modlitwa przekazywana z pokolenia na pokolenie.Jest to modlitwa błagalna za osoby zmarłe. Najczęściej jest odmawiana nad grobami lub w czasie pogrzebów.Pierwsze słowa tej piosenki to Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie A światłość […]

God save the Queen nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Guantanamera na keyboardzie/pianinie. Polecamy Ci naukę piosenki: Guantanamera ponieważ nadaje się do nauki w szybki i łatwy sposób. Compay SegundoTo jedna z najważniejszych pieśni patriotycznych Kuby. Prawdopodobnie powstała w 1929 roku.Yo soy un hombre sincero De donde crece la palma – to właśnie od tego tekstu zaczyna się […]

The last rose of summer nuty literowe

O piosence i o nutach Nuty do This land is your land . Polecamy Ci naukę piosenki: This land is your land ponieważ nadaje się do nauki w szybki i łatwy sposób. Woody GuthrieTo amerykańska piosenka folkowa. Została napisana w 1940 roku. Po raz pierwszy, została natomiast opublikowana 5 lat później.Prawie wszyscy znają słowa od […]