Whiskey in the jar nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Whiskey in the jar - jak zagrać na keyboardzie?

Whiskey in the jar należy do kategorii: nuty literowe do piosenek zagranicznych i klasycznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
akord a

O piosence i o nutach

Yankee Doodle Dandy – jak zagrać na pianinie/keyboardzie.

Tytułem piosenki której nauczysz się dzisiaj jest Yankee Doodle Dandy. George M. CohanAmerykańska piosenka rymowanka, której wczesne wersje poprzedzają rewolucje Amerykańską.Pierwsze słowa tej piosenki to Brother Ephraim sold his Cow And bought him a Commission; But when Ephraim he came home He proved an arrant Coward, – to często śpiewany i grany fragment tego utworu.

Więcej informacji o materiałach do gry.

Utwór ten powstał w ramach kategorii: zagraniczne i klasyczne. A czy ktoś zastanawiał się, jak ten motyw muzyczny zagrać na klawiszach czy akordeonie? Jest to naprawdę proste – szczególnie jeśli przy nauce skorzysta się z opracowań, które można znaleźć poniżej. By jeszcze bardziej ułatwić naukę, dostępne są też materiały wideo, które jeszcze bardziej rozjaśniają całość.Nauka tej melodii nie jest trudna, szczególnie z opracowaniami, które znaleźć możesz na naszej stronie. Opracowanie jest bardzo przejrzyste, uczyć się z niego może nawet laik. Ułatwi to wszystko tutorial w formie wideo, który również u nas znajdziecie.

E C*G G G A G E As I was goin’ over G a*A A A H A E The Cork and Kerry Mountains G F*A A A H C2 C2 I saw Captain Farrell C2 A C*G G C2 H G E And his money, he was countin’ E C*G G G A G E I first produced my pistol G a*A A A H A E And then produced my rapier G F*A A A A H F*C2 C I said, „Stand and deliver C2 A C*G G C2 H G E or the devil he may take ya”

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Gdybym miał gitarę | poradnik i łatwe nuty

H D F# D F# F# Gdybym miał gitarę C# E D E F# To bym na niej grał E G H A G H F# F# E D Opowiedziałbym o swej miłości C# E E D E F# Którą przeżyłem sam . E G H A G H F# F# E D Opowiedziałbym o […]

Vivaldi Jesień 1 cz. nuty literowe

O piosence i o nutach Jesień Vivaldiego należy do klasyki muzyki poważnej. Utwór ten możemy usłyszeć we wszystkich filharmoniach świata. Jest grany na wielkie orkiestry symfoniczne, a także na pojedyncze instrumenty. Okazuje się jednak, że podstawowa linia melodyczna utworu nie jest skomplikowana i nie muszą się jej bać nawet początkujący adepci sztuki muzycznej. Jeśli dopiero […]

Boogie Woogie nuty literowe

O piosence i o nutach Boogie Woogie – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Sprawdź materiały do nauki gry które dla Ciebie przygotowaliśmy. Tym razem jest to: Boogie Woogie. Bob Dylan Ta piosenka została skomponowana w trzech sesjach, w 1970 roku! Utwór znalazł się również na okładce Self Portrait, tego samego roku.Prawie wszyscy znają słowa od których […]