Wesołą Nowinę nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Wesołą Nowinę - jak zagrać na keyboardzie?

Wesołą Nowinę należy do kategorii: nuty literowe do kolęd i piosenek świątecznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord A
Akord d

O piosence i o nutach

Jeśli chcesz nauczyć się grać na keyboardzie lub innym instrumencie klawiszowym, pamiętaj, aby zacząć od prostych utworów, zamiast rzucać się od razu na głęboką wodę. Doskonałym pomysłem dla początkujących są kolędy, których melodię wszyscy znamy i nie mamy problemu z ich odtwarzaniem. Polecamy kurs gry na keyboardzie zawierający nuty literowe – dzięki nim szybko zaczniesz grać, nawet jeśli nie masz żadnego przygotowania muzycznego. Nuty literowe nie wymagają znajomości czytania nut na pięciolinii, można je łatwo przyporządkować do określonych klawiszy na keyboardzie. Bez problemu nauczysz się więc grać proste utwory nawet w jeden dzień. Jeśli szukasz pomysłu, jak nauczyć się grać, wybierz prosty tutorial, który jest doskonale opisany i dopasowany do potrzeb osób początkujących. Dzięki niemu w trakcie świąt będziesz już nie tylko śpiewać kolędy, ale również bez większego problemu zagrasz większość z nich. Jeśli zaczniesz już dziś, pierwsze efekty nauki zobaczysz już za kilka dni.

C*E E E G*G F E F G*G.-2 H-2 D C*F E Wesołą nowinę, bracia, słuchajcie C*E E E G*G F E F G*G.-2 H-2 D C*F E niebieską Dziecinę ze mną witajcie. C*G G C2 H F*A G F E F Jak miła ta nowina! G*F F A C*G F E D E Mów, gdzie jest ta Dziecina? A*E E G d*F E D C D G*G G-2 D C*C Byśmy tam pobieżeli i ujrzeli. C*G G C2 H F*A G F E F Jak miła ta nowina! G*F F A C*G F E D E Mów, gdzie jest ta Dziecina?

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

A wczora z wieczora nuty literowe

O piosence i o nutach Ach ubogi żłobie – jak zagrać na pianinie/keyboardzie. Razem z zespołem proste nuty rozpisaliśmy piosenkę Ach ubogi żłobie w wersji dla poczatkujących. Autor jest nieznany.Piesń została napisana w drugiej połowie XVIII wieku. Pojawiła się w kilku rękopisach zakonnych z tamtego okresu.Prawie każdy z nas zna słowa od których zaczyna się ta […]

Co ma być to będzie nuty literowe

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Suplikacja Święty Boże nuty literowe

O piosence i o nutach Pieśni i utwory kościelne są dobrym materiałem dla osób, które dopiero uczą się grać na jakichś instrumentach. Są powszechnie znane, oparte na prostej melodii i rozwiązaniach harmonicznych. Napisane są zwykle na organy, dzięki czemu bez problemu można je zagrać także na innych instrumentach klawiszowych. Suplikacja Święty Boże grana jest na […]