Warszawskie dzieci nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Warszawskie dzieci - jak zagrać na keyboardzie?

Warszawskie dzieci należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Warszawskie dzieci to wojenna piosenka, która przypomina nam o czasach bojów niepodległościowych. Jest rytmiczna, melodyjna i możemy ją usłyszeć w czasie wielu państwowych uroczystości, szkolnych akademii i innych ważnych okazji. Piosenka ma prostą linię melodyczną, można więc wykorzystać ją do początkowej nauki gry na instrumentach klawiszowych. Polecamy nasz kurs gry na keyboardzie, w którym można znaleźć zbiór nut literowych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania nut. Nuty literowe są odpowiednikami dźwięków na klawiszach. Można je szybko przypisać do konkretnych dźwięków i po prostu zacząć grać. Nasz śpiewnik zawiera proste piosenki i nuty, z którymi bez problemu poradzi sobie każda osoba początkująca. Wybierz sobie piosenkę i po prostu zacznij tworzyć z niej melodię. Nauka gry na keyboardzie jest o wiele prostsza niż myślisz. A wybór utworów jest na tyle duży, że bez problemu znajdziesz piosenki idealne dla siebie.

G C*C.2 G E G G C*E.2 D2 C2 Warszawskie dzieci pójdziemy w bój G C*C.2 C2 C2 G C2 Za każdy kamień twój C2 C*C.2 C2 C2 E2 d*D.2 Stolico damy krew A d*D.2 A F A A d*F.2 E2 D2 Warszawskie dzieci pójdziemy w bój A G*D.2 D2 D2 D2 D2 Gdy padnie rozkaz twój D2 G*G.2 G2 G2 G2 C*C.2 Poniesiem wrogom gniew C*X G C2 G C2 G C2 G C*C.2 G Powiśle Wola i Mokotów

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Kłaniam się Tobie nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Kochajmy Pana . Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to Kochajmy Pana jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Autor nieznanyDłuższym tytułem tej pieśni jest “Kochajmy Pana, bo serce jego”.Prawie każdy z nas zna słowa od których zaczyna się ta piosenka: Kochajmy Pana, bo serce […]

Muzyka z filmu Rocky – jak zagrać na keyboardzie

Nnaczej “Gonna Fly Now”. Muzyka z filmu Rocky to klasyka jeśli chodzi o utwory filmowe. Choć w oryginalne wykonywana jest przez cały zespół, świetnie brzmi także zagrana na każdym pojedynczym instrumencie klawiszowym. Jeśli chcesz nauczyć się grać ten i inne utwory, a dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, świetnym pomysłem będą nuty dla początkujących, zapisane […]

Upadnij na kolana nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Wieczny odpoczynek . Tytułem piosenki której nauczysz się dzisiaj jest Wieczny odpoczynek. Modlitwa przekazywana z pokolenia na pokolenie.Jest to modlitwa błagalna za osoby zmarłe. Najczęściej jest odmawiana nad grobami lub w czasie pogrzebów.Pierwsze słowa tej piosenki to Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie A światłość […]