W żłobie leży nuty na keyboard

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno prostenuty jak i nuty literowe. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz czytać nut? Zobacz nasz poradnik.

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, użyte akordy (na lewą rękę) i proste nuty. Na dole posta znajdziesz także film pokazujący jak zagrać tę piosenkę z naszych nut!

(Jeśli interesują Cię jeszcze prostsze nuty - nuty literowe, to zajrzyj do zakładki: Nuty literowe)

W żłobie leży nu - jak zagrać na keyboardzie?

W żłobie leży nu należy do kategorii: Proste nuty do kolęd i piosenek świątecznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
W żłobie leży proste nuty
Oferta specjalna Mega Pakiet Proste Nuty
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 e-booków z nutami, ebook jak grać z nut,
Dostęp do platformy z filmami do piosenek, schematy i tabele (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek z nutami, książka jak grać z nut,
płyta CD z filmami i dostęp do platformy, schematy i tabele.
SPRAWDZAM

Jak zagrać W żłobie leży na keyboardzie/pianinie.

Dzisiaj przedstawiamy Ci utwór pod tytułem: W żłobie leży Ta kolęda, pochodzi z XVII wieku. Obecna wersja została jednak napisana dopiero w XIX wieku.proste-nutyKolęda, która powstała w XVII wieku. Melodia nawiązuje do poloneza koronacyjnego króla Władysława IV.Pierwsze słowa tj. W żłobie leży, któż pobieży Kolędować Małemu? Jezusowi, Chrystusowi, Dziś nam narodzonemu? dobrze oddają charakter tej piosenki. Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie, Jako Panu naszemu. – to właśnie ten tekst jest najbardziej znaną częścią tej piosenki.

Dowiedz się więcej o nutach

Piosenka ta została przygotowana w ramach utworów dla dzieci, ale przyda się także poczatkującym. Nauka z takimi materiałami to naprawdę bułka z masłem! Nawet dziecko może nauczyć się gry na instrumencie tej piosenki.Na naszej stronie znajdziesz bardzo dużo prostych opracowań piosenek dla dzieci. Nauka gry na instrumencie może być połączona z zabawą! Warto spojrzeć też na dostępne na naszej stronie materiały wideo, które jeszcze lepiej pokazują, jak zagrać dany utwór.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam początek, refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - proste nuty.

SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Sto lat nuty na keyboard

Jak zagrać Sto lat na keyboardzie/pianinie. Bardzo polecamy piosenkę: Sto lat ponieważ możesz jej się nauczyć w szybki sposób. Autor słów oraz melodii nie jest znany.Ten utwór, to tradycyjna polska piosenka śpiewana z okazji składania życzeń. Jej angielskim opowiednikiem jest “Happy birthday”. Prawie każdy z nas zna słowa od których zaczyna się ta piosenka: Sto lat, sto […]

U cioci na imieninach nuty na keyboard

Jak zagrać U cioci na imieninach na klawiszach + nuty. Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to U cioci na imieninach jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Ten utwór powstał w czasie kilkudniowego marszu I Kompani Kadrowej, w 1914 roku. proste-nutyAutor tego utworu, jest jednym z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. Piosenja swoją popularność […]

Angels we have heard on height proste nuty

Angels we have heard on height – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to Angels we have heard on height jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Autor jest nieznany.Jest to kolęda grana do hymnu „Gloria” z tradycyjnej francuskiej piosenki. Parafraza w języku angielskim autorstwa Jamesa Chadwick.Angels we have heard […]