W dzień Bożego Narodzenia nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

W dzień Bożego Narodzenia - jak zagrać na keyboardzie?

W dzień Bożego Narodzenia należy do kategorii: nuty literowe do kolęd i piosenek świątecznych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G
Akord d

O piosence i o nutach

W świątecznym czasie wszyscy śpiewamy kolędy, doskonale znając zarówno teksty, jak i melodię. W dzień Bożego Narodzenia to jedna z bardziej popularnych świątecznych pieśni, która doskonale brzmi wykonywana zarówno przez większy zespół instrumentalistów, jak i na jednym instrumencie. Kolędę tę można wykorzystać jako jeden z pierwszych utworów w trakcie nauki gry na keyboardzie. Ma prostą linię melodyczną, szybko wpada w ucho i jest łatwa do zapamiętania. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, wybierz kurs gry na keyboardzie, który zawiera nuty literowe. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnego zapisu nutowego i łatwo można je przyporządkować do konkretnych klawiszy na keyboardzie czy pianinie. Proste piosenki na keyboard można opanować w krótkim czasie, a już po kilku powtórzeniach z pewnością zaczniemy odtwarzać je z pamięci. Nuty na keyboard pomogą Tobie zapoznać się z instrumentem i rozwijać swoje muzyczne umiejętności. Zacznij od kolęd i innych prostych utworów, a szybko będziesz mógł sięgnąć po coś bardziej rozbudowanego.

C*C H-2 C E G*D C D G-2 W Dzień Bożego Narodzenia C*E F G A C*G F# G E radość wszelkiego stworzenia: C*G G G A G d*F F F G F ptaszki w górę podlatują,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Ulepimy dziś bałwana – nuty literowe na keyboard

To prosta piosenka dla dzieci – jednak jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w grze na klawiszach, ale nie pamiętasz już czasów gdy byłeś dzieckiem – ta piosenka jest również dla Ciebie. Jeśli sam umiesz już więcej utworów, jednak chciałbyś nauczyć ich także kogoś innego – nie mogłeś lepiej trafić – ten utwór będzie jednym z […]

Czarny chleb i czarna kawa – tutorial na keyboard

C# C# A A A G# F# F# Jedzie pociąg, złe wagony A H C# C# C# H A Do więzienia wiozą mnie G# A H H H A G# G# Świat ma tylko cztery strony E E A A A G# F# A w tym świecie nie ma mnie Prosta linia melodyczna, wpadający w […]

Bal wszystkich świętych nuty na keyboard

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH: