Śliczna Panienka nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Śliczna Panienka - jak zagrać na keyboardzie?

Śliczna Panienka należy do kategorii: nuty literowe do kolęd i piosenek świątecznych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Proste nuty z literami do Tryumfy Króla Niebieskiego .

Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to Tryumfy Króla Niebieskiego jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Siostra Anna KiernickaPieśń powstała w połowie XVIII wieku. Pierwszy zapis nutowy ukazał się ponad sto lat później w wydanym w 1874 roku “Śpiewniczku zawierającym pieśni kościelne”Pierwsze słowa tej piosenki tj. Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego. Pobudziły pasterzów, pokazują jej gatunek. Dobytku swego stróżów Śpiewaniem, śpiewaniem, śpiewaniem. – to właśnie ten tekst jest najbardziej znaną częścią tej piosenki.

Dodatkowe informacje o grze

Kolęda ta należy do: kolędy. Pod tym linkiem znajdziesz też nuty do innych kolęd. To piękna melodia z pięknym tekstem, którą słyszał chyba każdy choć raz w życiu. Nie jest wcale trudna, szczególnie jeśli skorzysta się z opracowania naszego autorstwa. Wszystkie nasze opracowania są skonstruowane w bardzo prosty sposób, przy użyciu łatwego, literowego zapisu. Takie opracowanie nie sprawi problemu nawet dopiero początkującym muzykom.Nasze opracowanie z pewnością ułatwi tą sprawę, szczególnie osobom które dopiero rozpoczynają swoją instrumentalną przygodę. Opracowania które tutaj znajdziesz, są rozpisane w bardzo prosty sposób. Taki zapis jest czytelny nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z nutami.

C*E E F*F C*A G G G*G G F D C*F E Śliczna Panienka Jezusa zrodziła. C*E E F*F C*A G G G*G G F D C*F E W stajni powiwszy, siankiem Go okryła. G*G F D C*F E G*G G F F*A C*A G O, siano, siano, siano jak lilija, C*C D E F F*A C*G G*A G F H-2 G*D C*C na którym kładzie Jezusa Maryja. G*G F D C*F E G*G G F F*A C*A G O, siano, siano, siano jak lilija,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

One Little Finger nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do One Little Finger . Razem z zespołem proste nuty rozpisaliśmy piosenkę One Little Finger w wersji dla poczatkujących. Twórcą tej piosenki jest: Malini Chib. Ta piosenka jest idealnym wyborem, do nauki nazw części ciała! Można również użyć ją, jako formę zabawy.Utwór ten zaczyna się od […]

Someone to watch over me nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Summertime . Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to Summertime jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. George GershwinTo sopranowa aria operowa, głównie rozpoznawana na całym świecie jako kołysanka. Pierwsze słowa tj. Summertime And the livin’ is easy dobrze oddają charakter tej piosenki. Najpopularniejsza […]

Narodził się Jezus Chrystus nuty literowe

O piosence i o nutach Lulajże Jezuniu – jak zagrać na pianinie/keyboardzie. Polecamy Ci naukę piosenki: Lulajże Jezuniu ponieważ nadaje się do nauki w szybki i łatwy sposób. Autor jest nieznany.Na podstawie tej kolędy, tworzono pieśni patriotyczne, opisujące np. Strajk dzieci we wrześniu. Najstarsza wersja tej kolędy, pochodzi z 1705 roku. Pierwsze słowa tej piosenki […]