Siadła pszczółka na jabłoni nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Siadła pszczółka na jabłoni - jak zagrać na keyboardzie?

Siadła pszczółka na jabłoni należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Nauka gry na keyboardzie nie musi być nudna ani czasochłonna. Jeśli tylko chcesz i masz dostęp do keyboardu lub innego instrumentu klawiszowego, możesz zacząć grać praktycznie z dnia na dzień. Wystarczą proste piosenki na keyboard i zbiór nut literowych. Siadła pszczółka na jabłoni to jedna z prostych piosenek, polecanych dla osób początkujących. Powtarzalny rytm i prosta linia melodyczna sprawiają, że utwór szybko wpada w ucho. Nuty na keyboard w formie literowej są świetną alternatywą dla tradycyjnego zapisu nutowego, który wymaga znajomości wielu muzycznych terminów. Nuty literowe można przypisać do konkretnego klawisza i dzięki temu dźwięk po dźwięku zaczniemy samodzielnie grać melodię. Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć się grać bez nauczyciela i sam w domu, wybierz proste piosenki na keyboard i przekonaj się, jak szybko można zacząć grać proste utwory. Wystartuj z nauką już dziś, a każdego dnia zauważysz nowe postępy w graniu.

C*G G A G C*G G A G Siadła pszczółka na jabłoni C*G C2 D2 E2 C2 G*D.2 I otrzepuje kwiat F*C.2 D2 C*E.2 D2 F*C.2 H A C*G Czemu żeś mi moja miła F*C2 H A G*G F C*E Zawiązała ten świat F*C.2 D2 C*E.2 D2 F*C.2 H A C*G Czemu żeś mi moja miła

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Jej czarne oczy jak zagrać na keyboardzie

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Hymn USA nuty literowe

O piosence i o nutach Hymn Stanów Zjednoczonych to utwór, który znają nie tylko obywatele USA. Utwór ten można bowiem spotkać w wielu firmach zza oceanu. Jest wykonywany na wiele sposobów, zawsze jedna w podniosłej i patetycznej formie. Choć hymn USA może wydawać się skomplikowany, w rzeczywistości ma dosyć prostą linię melodyczną. Możesz się o […]

Schowaj mnie nuty literowe

O piosence i o nutach Święty Boże – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Polecamy Ci naukę piosenki: Święty Boże ponieważ nadaje się do nauki w szybki i łatwy sposób. JerychoPieśń błagalna, która należy do gatunku pieśni uroczystych zwanych suplikacjami. Inwokacja utworu pochodzi ze starodawnego hymnu ku czci Trójcy Świętej.Prawie wszyscy znają słowa od których zaczyna się ta […]