Rozszumiały się wierzby płaczące nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Rozszumiały się wierzby płaczące - jak zagrać na keyboardzie?

Rozszumiały się wierzby płaczące należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord E
Akord F
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Rozszumiały się wierzby płaczące – jak zagrać na pianinie/keyboardzie.

Jeśli chcesz szybko nauczyć się coś zagrać, to Rozszumiały się wierzby płaczące będzie dobrym pomysłem. Wasilij Iwanowicz AgapkinTa piosenka, to jeden z najbardzije rozpoznawalnych utwórów patriotycznych, który powstał w 1912 roku. Popularna była wśród polskich partyzantów z okresu 2 wojny światowej.Prawie wszyscy znają słowa od których zaczyna się ta piosenka: Rozszumiały się wierzby płaczące Rozpłakała się dziewczyna w głos… Nie szumcie wierzby nam Żalu co serce rwie – to często grany fragment tej piosenki.

Dodatkowe informacje o nutach

Ten utwór należy do utworów z gatunków: biesiadne i patriotyczne. Znają ją zarówno młodzi, jak i starzy. Jest to też bardzo chwytliwa melodia, którą łatwo zagrać na właściwie każdym instrumencie. Jeśli masz chęć nauczyć się grać tego na klawiszach, czy akordeonie, to z pewnością pomogą Ci w tym nasze opracowania! Naukę z pewnością wspomóc może też dostępny materiał wideo, który jeszcze dokładniej tłumaczy to, jak zagrać tą piosenkę.Jest bardzo chwytliwa i ma prosty do zapamiętania tekst. Bez większego trudu możesz ją zagrać na wybranym przez siebie instrumencie, pomogą ci w tym przygotowane przez nas opracowania. Warto dodać, że są one zawsze przygotowywane w taki sposób, by nie sprawiły żadnego problemu nawet osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z instrumentami.

E D# a*E C H-2 A-2 G#-2 A-2 E*H.-2 G#-2 E-2 Rozszumiały się wierzby płaczące E E E*E D# E E C2 H a*A Rozpłakała się dziewczyna w głos A G# d*H A F D F A a*E C E Od łez oczy podniosła błyszczące E F E*E H-2 C D D C H-2 a*A.-2 Na żołnierski na twardy życia los E-2 a*E E D C E*D E-2 E*D Nie ślijcie wierzby nam F E H-2 a*C Żalu co serce rwie A-2 F*C C D E d*F Nie płacz dziewczyno ma

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY:
ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Pod Twą obronę nuty literowe

O piosence i o nutach Pod twą obronę to religijna pieśń, którą zna zarówno starsze, jak i młode pokolenie. Utwór ten wykonywany jest zarówno na coniedzielnych mszach, jak i w trakcie większych uroczystości kościelnych. Pod twą obronę można również znaleźć w wielu śpiewnikach z pieśniami religijnymi i nie tylko. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera […]

Warszawskie dzieci nuty literowe

O piosence i o nutach Warszawskie dzieci to wojenna piosenka, która przypomina nam o czasach bojów niepodległościowych. Jest rytmiczna, melodyjna i możemy ją usłyszeć w czasie wielu państwowych uroczystości, szkolnych akademii i innych ważnych okazji. Piosenka ma prostą linię melodyczną, można więc wykorzystać ją do początkowej nauki gry na instrumentach klawiszowych. Polecamy nasz kurs gry […]

Łobuzy – Ona czuje we mnie piniądz nuty literowe na keyboard

A# A# G# A# A# A# G# A# Wsiadam w Bete, daję dyla A# A# G# A# C# D# C# C Mam na piersi krokodyla A# A# G# A# A# A# G# A# Na mej ręce Rolex błyszczy A# A# G# A# C# D# C# C Każda laska dziś zapiszczy Ona czuje we mnie piniądz […]