Rozpięty na ramionach nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Rozpięty na ramionach - jak zagrać na keyboardzie?

Rozpięty na ramionach należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Rozpięty na ramionach to pieśń kościelna, którą możemy usłyszeć w trakcie mszy świętych i uroczystości religijnych. Jeśli chcesz nie tylko ją śpiewać, ale również grać, nic prostszego. Utwór ten ma prostą melodię, można więc go zagrać na dowolnym instrumencie klawiszowym. Polecamy nasz sprawdzony kurs gry na keyboardzie, który przygotowany został specjalnie dla osób początkujących. Nasz śpiewnik zawiera zbiór nut literowych, które są o wiele łatwiejsze do rozczytania i grania niż standardowy zapis nutowy na pięciolinii. Z nutami literowymi można grać od razu, bez żadnego przygotowania muzycznego. Wystarczy, że będziesz mieć pod ręką dowolny instrument klawiszowy, a także odrobinę chęci, motywacji i wolnego czasu. Nuty literowe można łatwo dopasować do konkretnych klawiszy. Dzięki temu dźwięk po dźwięku zaczniesz grać znaną sobie melodię. Wybierz nasze proste piosenki i przekonaj się, że nauka gry na keyboardzie nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Można nauczyć się grać praktycznie z dnia na dzień.

A a*A E E F C*G F E G*D Rozpięty na ramionach E d*F C D C*E D C E*H.-2 Jak sokół na niebie. A a*A E E F C*G F E G*D Chrystusie, Synu Boga, E d*F C D C*E D C E*H.-2 Spójrz proszę na ziemię. a*A A A A E d*G F G*G A G D C*F E Na ruchliwe ulice, zabieganych ludzi. E F*F F E d*E D D E*E E D E*E E Gdy noc się już kończy, a ranek się budzi. A a*A A A E d*G F G*G A G D C*F E Uśmiechnij się przyjaźnie z wysokiego krzyża.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY:
ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Wlazł kotek nuty literowe

O piosence i o nutach Wlazł kotek na płotek – to królowa wśród piosenek uwielbianych przez dzieci. Nie inaczej jest w przypadku najpopularniejszych piosenek uczonych w pierwszej kolejności przez początkujących – znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród melodyjek odpowiednich dla początkujących keyboardzistów, szczególnie dzieci. By zagrać tę piosenkę, wystarczy podążać za przygotowanymi przez nas […]

Pan jest apsterzem moim nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Pan Jezus już się zbliża na keyboardzie/pianinie. Bardzo polecamy piosenkę: Pan Jezus już się zbliża ponieważ możesz jej się nauczyć w szybki sposób. Antoni KowalkowskiJest to polska pieśń eucharystyczna. Śpiewana jest przez cały rok liturgiczny, często przy chrzcie świętym i komunii.Pierwsze słowa tej piosenki tj. Pan Jezus już się […]

Gwiezdne wojny – jak zagrać na keyboardzie + nuty

Jeśli podoba się Tobie motyw muzyczny z Gwiezdnych Wojen, z pewnością chętnie nauczysz się grać go na dowolnym instrumencie. Dobry, prosty film instruktażowy dla początkujących pomoże Tobie postawić pierwsze kroki na drodze muzycznej pasji. Nuty dla początkujących są tak napisane, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy muzycznej. Zapis literowy ułatwia granie i pozwala na szybkie […]