Poszła Karolinka do Gogolina nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Poszła Karolinka do Gogolina - jak zagrać na keyboardzie?

Poszła Karolinka do Gogolina należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G

O piosence i o nutach

Poszła Karolinka do Gogolina to utwór, który zna praktycznie każdy. Prosta, melodyjna piosenka śpiewana jest już przez najmłodszych w szkołach i przedszkolach. Jeśli marzy się Tobie gra na instrumentach klawiszowych, zacznij od takich prostych i melodyjnych utworów. Piosenki, które ma się w pamięci jest o wiele łatwiej zagrać niż utwory, które słyszy się pierwszy raz w życiu. Nasz kurs gry na keyboardzie opracowaliśmy z myślą o osobach początkujących, które z muzyką nie miały nigdy nic wspólnego. Nie musisz mieć żadnej wiedzy muzycznej ani umiejętności czytania zapisu nutowego na pięciolinii. Proste nuty literowe pozwolą szybko odtwarzać kolejne melodie na klawiaturze keyboardu czy pianina. Jeśli zaczniesz korzystać z naszego śpiewnika, szybko oswoisz się z instrumentem i nabierzesz odwagi do dalszego grania. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś czasu na realizację swoich muzycznych marzeń, nic nie szkodzi. Na naukę gry na keyboardzie nigdy nie jest za późno. Wystarczy zacząć, a nowe umiejętności pojawią się same.

C*C C G-2 E C*C G-2 Poszła Karolinka C*C C G*H.-2 A-2 C*G.-2 do Gogolina C*C C G-2 E C*C G-2 Poszła Karolinka C*C C G*H A-2 C*G.-2 do Gogolina C*C D E E E F A Karliczek za nią, G*D D D D D E jak za piękną Panią C*C C G*D D C*C Z flaszeczką wina. C*C D E E F A Karliczek za nią, G*D D D D D E jak za piękną Panią

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Someone like you | łatwy TUTORIAL gry na keyboardzie

Someone like you Adele to jeden z najbardziej znanych utworów wokalistki, której niezwykły głos znany jest pod każdą szerokością geograficzną. Aby go zaśpiewać, z pewnością trzeba mieć potężne umiejętności wokalne. Jednak, aby go zagrać, wystarczy keyboard lub inny instrument klawiszowy oraz odrobina chęci. Utwór zapisany literowo oraz prosty tutorial prezentujący jego wykonanie pozwoli nauczyć się […]

Zmartwychwstał Pan i żyje dziś nuty literowe

O piosence i o nutach Zmartwychwstał Pan i żyje dziś to kościelny utwór, który śpiewany jest głównie w okresie świąt Wielkanocy, ale nie tylko. Melodia jest prosta i znana, dzięki czemu można ją wykorzystać także do nauki gry na keyboardzie. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera zbiór nut literowych, które są doskonałe dla osób początkujących. […]

Pij ten kielich nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Pij ten kielich na keyboardzie + nuty. Sprawdź opracowanie do nauki gry które dla Ciebie wykonaliśmy. Tym razem to: Pij ten kielich. Piotr PiotrowskiPij ten kielich Bożej woli, Do ostatniej kropli sącz. – to właśnie od tych słów zaczyna się ta piosenka. Niech cichutko łzy twe płyną, Do […]