Pobłogosław Jezu drogi nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Pobłogosław Jezu drogi - jak zagrać na keyboardzie?

Pobłogosław Jezu drogi należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord A
Akord d

O piosence i o nutach

Utwory religijne mają prostą budowę, są rytmiczne, melodyjne i łatwo jest je powtórzyć. Nic więc dziwnego, że są śpiewane często nie tylko w kościołach, ale również uroczystościach religijnych czy pielgrzymkach. Jednym z takich utworów jest pieśń: Pobłogosław Jezu drogi. To utwór, który świetnie będzie brzmiał zarówno na organach, jak i na innych instrumentach klawiszowych. Jest też dobry dla początkujących muzyków. O wiele łatwiej gra się bowiem utwory znane niż takie, które słyszymy po raz pierwszy w życiu. Nasz sprawdzony kurs gry na keyboardzie zawiera ten oraz wiele innych utworów w literowym zapisie nutowym. Nuty literowe są łatwiejsze niż tradycyjny zapis nutowy, nie wymagają żadnego przygotowania muzycznego, pozwalają grać praktycznie z marszu. Śpiewnik zawierający proste piosenki to propozycja dla każdego, kto chciałby w krótkim czasie nauczyć się grać. Wybierz ulubione utwory i przekonaj się, że nauka gry na keyboardzie nie musi być czasochłonna.

C*E E d*D C C H-2 C G*D G-2 Pobłogosław Jezu Drogi d*F F G*E D C D C*E C Tym, co serce Twe kochają C*G G A*F E F E d*F G A F*X Niechaj skarb ten cenny, drogi C*G E G*G G F H-2 C*D C Na wiek wieków posiadają. C*G G A*F E F E d*F G A F*X Niechaj skarb ten cenny, drogi

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Zwariowana noc nuty literowe

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Pije Kuba do Jakuba nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Pije Kuba do Jakuba . Pije Kuba do Jakuba – to tę piosenkę weźmiemy dziś na tapetę 🙂 Stefan WitwickiTo polska piosenka tradycyjna. Prawdopodobnie została ukazana w XVIII wieku. Pije Kuba do Jakuba Jakub do Michała – to właśnie od tego tekstu zaczyna się ten […]

Mazurek Trzeciego Maja nuty literowe

O piosence i o nutach Mazurek 3 Maja to typowa piosenka niepodległościowa, którą na pewno kojarzymy z wielu uroczystości państwowych czy okolicznościowych akademii. Pieśń ta ma prostą linię melodyczną, jest rytmiczna i łatwo wpada w ucho. Jej tradycyjny zapis nutowy może być nieco skomplikowany, ale i na to jest rozwiązanie. Polecamy prosty kurs gry na […]