Ojczyzno Ma nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Ojczyzno Ma - jak zagrać na keyboardzie?

Ojczyzno Ma należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Ojczyzno ma – jak zagrać na keyboardzie/pianinie.

Tytułem piosenki którą za chwilę zagrasz jest Ojczyzno ma. ksiądz Karol DąbrowskiTa piosenka, jest nieoficjalnym hymnem Solidarności. Śpiewano ją w cięzkich czasach stanu wojennego. Została napisana w 1981 roku.Pierwsze słowa tj. Tyle razy pragnęłaś wolności, Tyle razy gnębił cię kat, dobrze oddają charakter tej piosenki. Obstawiam, że kojarzysz tę piosenkę także z tych słów: Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana, Ach, jak wielka dziś twoja rana, Jakże długo cierpienie twe trwa!

Więcej o nutach i sposobie gry na keyboardzie/klawiszach.

Ten utwór należy do utworów z gatunków: biesiadne i patriotyczne. Ten utwór należy do naszej serii nuty literowe.Nasze opracowanie z pewnością ułatwi tą sprawę, szczególnie osobom które dopiero rozpoczynają swoją instrumentalną przygodę. Opracowania które tutaj znajdziesz, są rozpisane w bardzo prosty sposób. Taki zapis jest czytelny nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z nutami.

A H a*C.2 A A E2 D2 C2 E*H H Tyle razy pragnęłaś wolności H C2 E*D.2 H F2 E2 D#2 a*E.2 Tyle razy tłumił ja kat A H a*C.2 A E2 D2 E2 d*F.2 F2 Ale zawsze czynił to obcy E2 D2 a*C.2 E2 E2 E*H C2 a*A A dziś brata zabija brat E a*E.2 C2 E*H Ojczyzno ma H C2 G*D.2 D2 G2 F2 G2 C*F.2 E2 Tyle razy we krwi skąpana E*X E2 F2 a*E.2 A E2 D2 E2 d*F.2 F2 Ach jak wielka dziś twoja rana

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY:
ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Śliczna Panienka nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Tryumfy Króla Niebieskiego . Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to Tryumfy Króla Niebieskiego jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Siostra Anna KiernickaPieśń powstała w połowie XVIII wieku. Pierwszy zapis nutowy ukazał się ponad sto lat później w wydanym w 1874 roku “Śpiewniczku […]

Have yourself a Merry little Christmas nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Jingle Bells . Bardzo polecamy piosenkę: Jingle Bells ponieważ możesz jej się nauczyć w szybki sposób. James Lord PierpontJest jedną z najczęściej śpiewanych piosenek świątecznych w Ameryce. Pierwotnie została opublikowana pod tytułem „The One Horse Open Sleigh”.Pierwsze słowa tej piosenki to Dashing through the snow In […]

Wieczny odpoczynek nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Wielbić Pana chcę na keyboardzie + nuty. Wielbić Pana chcę – to tę piosenkę weźmiemy dziś na tapetę 🙂 Autor jest nieznany.To bardzo znana piosenka, wywodząca się ze wspólnoty z Taize.Prawie każdy z nas zna słowa od których zaczyna się ta piosenka: Wielbić Pana chcę, Radosną śpiewać pieśń…. Często […]