Oda do radości nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Oda do radości - jak zagrać na keyboardzie?

Oda do radości należy do kategorii: nuty literowe do piosenek zagranicznych i klasycznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord G
akord a

O piosence i o nutach

Oda do radości to nie tylko hymn Unii Europejskiej, ale tez jeden z najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej. Utwór Ludwika van Beethovena można zagrać zarówno w towarzystwie orkiestry, jak i na pojedynczym instrumencie. Bez problemu możesz grać na dowolnych klawiszach, nawet jeśli nie znasz tradycyjnego zapisu nutowego. Nuty literowe na keyboard to idealna propozycja dla osób początkujących, które dopiero stawiają pierwsze kroki w nauce gry na instrumencie. Oda do radości świetnie brzmi nie tylko na keyboardzie, ale również fortepianie, akordeonie czy flecie. Wybierz taki instrument, jaki Tobie najbardziej odpowiada, a następnie wypróbuj prosty tutorial, dzięki któremu możesz zagrać nie tylko proste, ale również bardziej zaawansowane utwory.

C*E E F G G*G F E D O, radości, iskro bogów, C*C C D E G*E D D kwiecie Elizejskich Pól, C*E E F G G*G F E D święta, na twym świętym progu C*C C D E G*D C C*C staje nasz natchniony chór. G*D D C*E C G*D E F C*E C Jasność twoja wszystko zaćmi, G*D E F E*E D a*C D G*G.-2 złączy, co rozdzielił los. C*E E F G G*G F E D Wszyscy ludzie będą braćmi tam, C*C C D E G*D C C*C gdzie twój przemówi głos.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Pastuszkowie bracia mili nuty literowe

O piosence i o nutach Przybieżeli do Betlejem – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Tytułem piosenki której nauczysz się dzisiaj jest Przybieżeli do Betlejem. Autor jest anonimowy.Ta kolęda, pochodzi z XVII wieku. Obecna wersja została jednak napisana dopiero w XIX wieku.Prawie każdy z nas zna słowa od których zaczyna się ta piosenka: Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grając […]

Dobry Jezu nuty literowe

O piosence i o nutach Czarna Madonna – jak zagrać na pianinie/keyboardzie. Bardzo polecamy piosenkę: Czarna Madonna ponieważ możesz jej się nauczyć w szybki sposób. Alicja GołaszewskaUtwór powstał w 1971 roku, zalicza się ją do współczesnych pieśni religijnych.Jest zakątek na tej ziemi, Gdzie powracać każdy chce, – to właśnie od tego tekstu zaczyna się ten utwór. […]

Wśród tylu dróg nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Z tej biednej Ziemii na keyboardzie/pianinie. Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to Z tej biednej Ziemii jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Louis LambillotteTo piosenka religijna, w której przeważa motyw błagania o litość, w formie modlitwy.Z tej biednej ziemi, z tej łez doliny, Tęskny się […]