Nocturne op.9 no.2 nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Nocturne op.9 no.2 - jak zagrać na keyboardzie?

Nocturne op.9 no.2 należy do kategorii: nuty literowe do piosenek zagranicznych i klasycznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F#
Akord G
Akord A
Akord d

O piosence i o nutach

Nokturn No. 2 to jeden ze słynnych utworów Fryderyka Chopina, który należy do stałego repertuaru wielu znanych pianistów, podobnie jak wiele innych utworów słynnego polskiego kompozytora. Grane są na salach koncertowych pod każda szerokością geograficzną, nawet w najdalszych zakątkach świara. Jeśli dopiero zaczynasz naukę gry na keyboardzie, warto sięgnąć zarówno po proste utwory, jak i te, które są najbardziej znane. Nokturn Chopina możesz zagrać nawet bez większego wykształcenia muzycznego. Jego linia melodyczna jest możliwa do zagrania nawet dla osób początkujących. Wybierz kurs gry na keyboardzie, który posiada nuty literowe. Dzięki temu możesz grać nawet, jeśli nie znasz się na czytaniu standardowego zapisu nutowego. Aby zacząć grać i rozwijać się muzycznie, wybierz proste piosenki na keyboard i po prostu zacznij grać. Z biegiem czasu i z każdym kolejnym utworem Twoje umiejętności będą rosły, dzięki czemu będziesz mógł sięgać po coraz bardziej rozbudowane utwory.

G C*E.2 D2 E2 C*D.2 C*C.2 G A*E.2 A A# A G# A A*A.2 E2 d*G.2 d*F.2 E2 G*D.2 E*E.2 H a*C.2 F#*A G*G H2 A2 G*G.2 F2 E2 F2 A H C*C.2 H C2 G*D.2 G*E.2 D2 D*D.2 D*A F*C.2 C2 C2 F*C.2 H C2 D2 C2 C*C.2 C*G A#*G.2 A#*F#2 E2 G*D.2

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Imagine Dragons, “Demons” nuty literowe

To jedna z zagranicznych piosenek, których na naszej stronie nie ma duzo. Dlatego, ze dodajemy je na naszą stronę jedynie wtedy, gdy naprawdę są tego warte. Imagine Dragons z pewnością zalicza się do tej grupy. Niestety, nie możemy powiedzieć, że jest to najłatwiejsza muzyka instrumentalna do nauki, jednak jeśli chcesz się jej nauczyć, to dzięki […]

Paweł Domagała – Wystarczę ja nuty literowe i tutorial

H H H H H A Powiedz, że mnie kochasz H H H H H A C Nie żałujesz żadnej z chwil H H H H H A Obudź w środku nocy H H H H H A C Wtul się we mnie z całych sił Wystarczę ja to piosenka Pawła Domagały, którą znamy z […]

Takiego Janicka nuty literowe

O piosence i o nutach Takiego Janicka to prosta ludowa przyśpiewka, która jest bardzo melodyjna i rytmiczna. Jej nieskomplikowana linia melodyczna sprawia, że jest to także bardzo dobry utwór dla osób, które chciałyby się nauczyć grać na instrumencie klawiszowym. Przedstawiamy nasz oryginalny kurs gry na keyboardzie, który został przygotowany specjalnie z myślą o osobach początkujących. […]