Miała baba koguta nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Miała baba koguta - jak zagrać na keyboardzie?

Miała baba koguta należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G

O piosence i o nutach

Miała baba koguta jest ludową przyśpiewką, która jest bardzo rytmiczna, łatwo wpada w ucho i można ją bez problemu zapamiętać. Bardzo często jest śpiewana przez dzieci w szkołach i przedszkolach, jest bowiem dobrą podstawą do rozwoju umiejętności muzycznych. Takie proste, ludowe piosenki to doskonały pomysł na rozpoczęcie nauki gry na jakimkolwiek instrumencie. Można je zagrać w oparciu o dosłownie kilka dźwięków. Jeśli interesuje cię nauka gry na keyboardzie, wykorzystaj nasz sprawdzony tutorial, który zawiera nuty literowe. Z nimi można zacząć grać nawet bez znajomości tradycyjnego zapisu nutowego. Litery szybko można przyporządkować do odpowiednich dźwięków na klawiaturze. Zacznij grać już dziś i przekonaj się, że nauka gry na instrumencie nie musi być ani skomplikowana, ani żmudna i pozbawiona radości. Proste piosenki, które szybko zaczniesz grać z pamięci, z pewnością zachęcą Cię do dalszego rozwoju muzycznego i do sięgania po bardziej rozbudowane utwory.

C*C C H-2 A-2 A-2 G-2 C Miała baba koguta, G*C H-2 D C*D C E koguta, koguta, C*C C H-2 A-2 A-2 G-2 C Wsadziła go do buta, G*C H-2 D C*C do buta, hej! G*G.-2 H-2 D F C*A G E E E E O, mój miły kogucie, kogucie G*G F D D D D C*F E C C H-2 A-2 Kogucie, kogucie, kogucie, kogucie

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY:
ZOBACZ INNE PIOSENKI:

La Cucaracha nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Leaving of Liverpool na keyboardzie/pianinie. Możesz zacząć grać piosenkę: Leaving of Liverpool w bardzo szybki sposób dzięki naszym opracowaniom. Doerflingera z MaitlandTo piosenka folkowa, klasyfikuje się go jako lament liryczny, a także niekiedy jest używany jako szanty. Znana również pod nazwą “Fare Thee Well, My Own True Love”.Pierwsze […]

Gdzie strumyk płynie z wolna nuty literowe

O piosence i o nutach Gdzie strumyk płynie z wolna to znana polska piosenka, którą śpiewamy w szkołach, przy ognisku, na zgrupowaniach harcerskich i przy wielu innych okazjach. Proste słowa i nieskomplikowana melodia sprawiają, że piosenka jest bardzo łatwa do zapamiętania i odśpiewania. To także bardzo dobry utwór dla osób, które rozpoczynają przygodę z instrumentami […]

Swing low, sweet chariot nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Take Me Out to the Ball Game na keyboardzie + nuty. Dzisiaj przedstawimy Ci piosenkę o znanym tytule: Take Me Out to the Ball Game Jack NorworthTo piosenka z 1908 roku, która nieoficjalnie stała się hymnem północnoamerykańskiego baseballu. Pierwsze słowa tj. Katie Casey was baseball mad, Had the […]