Mazurek Trzeciego Maja nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Mazurek Trzeciego Maja - jak zagrać na keyboardzie?

Mazurek Trzeciego Maja należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F

O piosence i o nutach

Mazurek 3 Maja to typowa piosenka niepodległościowa, którą na pewno kojarzymy z wielu uroczystości państwowych czy okolicznościowych akademii. Pieśń ta ma prostą linię melodyczną, jest rytmiczna i łatwo wpada w ucho. Jej tradycyjny zapis nutowy może być nieco skomplikowany, ale i na to jest rozwiązanie. Polecamy prosty kurs gry na keyboardzie, który zawiera nuty literowe do różnych utworów. Dzięki temu nie trzeba mieć żadnego przygotowania muzycznego ani nauczyciela instrumentu. Wystarczy domowy keyboard i odrobina chęci, aby praktycznie z dnia na dzień zacząć grać kolejne utwory. Proste linie melodyczne i śpiewnik dla początkujących to rozwiązanie, które z pewnością spodoba się każdemu. Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się grać, zacznij od tych nieskomplikowanych melodii, poczuj radość płynącą z samodzielnego grania i zacznij rozwijać swoje muzyczne zainteresowania. Gdy usłyszysz melodię płynącą spod twoich palców, z pewnością nabierzesz ochoty i motywacji do dalszych muzycznych wędrówek.

F*C C A G F E D C Witaj, majowa jutrzenko, C*C C D E F*F G A F świeć naszej polskiej krainie. F*C C A G F E D C Uczcimy ciebie piosenką, C*C C D E F*F G A A# która w całej Polsce słynie. C*D.2 C2 G F*A# A F Witaj maj, trzeci maj,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

O mój rozmarynie nuty literowe

O piosence i o nutach O mój rozmarynie to wzniosła pieśń niepodległościowa, którą na pewno kojarzy każdy z nas. Pieśni wojenne są bardzo nostalgiczne, mają piękną linię melodyczną i zapadające w pamięć słowa. Warto nauczyć się nie tylko je śpiewać, ale również grać na różnych instrumentach. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, wybierz nasz […]

Tango milonga nuty literowe

O piosence i o nutach Tango milonga to z pewnością jeden z niezapomnianych utworów należących do klasyki polskiej muzyki. Piosenka, choć dosyć wiekowa, nigdy nie wychodzi z mody i jest śpiewana często przy różnych okazjach. Taka sprawdzona klasyka muzyczna to doskonały pomysł na naukę gry na dowolnym instrumencie, w szczególności na klawiszach. Nauka gry na […]

Hush Little Baby nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Hymn Niemiec na klawiszach + nuty. Bardzo polecamy piosenkę: Hymn Niemiec ponieważ możesz jej się nauczyć w szybki sposób. Hoffmann von FallerslebenZnana również pod niemieckim tytułem “Das Lied der Deutschen”. Pieśń powstała 1841 roku.Pierwsze słowa tego utworu tj. Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt, pokazują jej […]