Maszerują Strzelcy nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Maszerują Strzelcy - jak zagrać na keyboardzie?

Maszerują Strzelcy należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord E
Akord A
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Maszerują strzelcy to wojskowa piosenka, którą znamy przede wszystkim z filmów wojennych, dokumentalnych, a także z wielu uroczystości upamiętniających dawne, dobre czasy dla polskiego wojska. Piosenka jest melodyczna, rytmiczna, szybko wpada w ucho i łatwo można ją zanucić. Można ją również bez problemu zagrać. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera ten utwór w literowym zapisie nutowym. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób początkujących, które nie mają przygotowania muzycznego. Zbiór nut literowych jest o wiele prostszy niż tradycyjny zapis nutowy na pięciolinii. Nuty literowe są po prostu odpowiednikami dźwięków na keyboardzie, można więc szybko je dopasować i zacząć grać. Proste piosenki na keyboard to doskonałe rozwiązanie, jeśli ktoś chce szybko i bez wychodzenia z domu nauczyć się grać na instrumentach klawiszowych. Sięgnij po nasz wyjątkowy śpiewnik i przekonaj się, że nauka gry na keyboardzie nie jest ani czasochłonna, ani skomplikowana. Z dnia na dzień będziesz grać coraz lepiej.

E a*A A H C2 C2 D2 a*E.2 E2 D#2 E2 Nie noszą lampasów, lecz szary ich strój, A d*F.2 F2 G2 A2 G2 F2 a*E.2 E2 Nie noszą ni srebra, ni złota, E2 d*D.2 D2 E2 E*F.2 E2 D2 a*C.2 C2 H A Lecz w pierwszym szeregu podąża na bój, C2 E*H H H E2 D2 C2 H a*A A*E.2 Piechota, ta szara piechota. E2 d*D.2 D2 E2 E*F.2 E2 D2 a*C.2 C2 H A Lecz w pierwszym szeregu podąża na bój, C2 E*H H H E2 D2 C2 H a*A A Piechota, ta szara piechota.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Marsz Polonia nuty literowe

O piosence i o nutach Warszawskie dzieci – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Warszawskie dzieci to tytuł piosenki, którą już za chwile poznasz! Stanisław Ryszard DobrowolskiTa piosenka została skomponowana w 1944 roku. Jest jedną z najpopularniejszych utworów powstania warszawskiego. Piosenka zaczyna się od słów: Nie złamie już wolnych żadna klęska Nie strwoży śmiałych żaden trud… Czy […]

Wielbić Pana chcę nuty literowe

O piosence i o nutach Nauka gry na keyboardzie nie jest wbrew pozorom skomplikowana, nie wymaga też dużego przygotowania muzycznego. Na klawiszach można nauczyć się grać samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych w internecie tutoriali. Na początku warto sięgać po proste, rytmiczne, melodyjne utwory, które szybko wpadają w ucho i są łatwe do powtórzenia. Dobrym pomysłem mogą […]

Itsy bitsy spider nuty literowe

O piosence i o nutach Itsy bitsy spider – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Razem z zespołem prostenuty.pl przygotowaliśmy piosenkę Itsy bitsy spider w wersji dla poczatkujących muzyków. Autor tej piosenki nie jest znany.Ten utwór jest również znany pod tytułem Incy Wincy Spider. Jest to również popularna rymowanka i gra palcami!Pierwsze słowa tego utworu tj. The […]