Kurki trzy nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Kurki trzy - jak zagrać na keyboardzie?

Kurki trzy należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Jak zagrać Kurki trzy na keyboardzie + nuty.

Chcesz zagrać piosenkę: Kurki trzy? Nie odwlekaj tego na później i zacznij grać dzięki przygotowanym przez nas materiałom 🙂 Henryk RostworowskiTradycyjna dziecięca piosenka francuska z XVIII wieku. Wyszły w pole kurki trzy I gęsiego sobie szły. – to właśnie od tego tekstu zaczyna się ten utwór. Obstawiam, że kojarzysz tę piosenkę także z tych słów: Pierwsza przodem, w środku druga, Trzecia z tyłu oczkiem mruga. I tak sobie kurki trzy Raz dwa! Raz dwa! W pole szły!

Więcej o utworze.

Piosenka ta została przygotowana w ramach utworów dla dzieci, ale przyda się także poczatkującym. Piosenka ma chwytliwy tekst, który łatwo zapada w pamięć i taką samą melodię. Możesz nauczyć się jej grać na wybranym przez siebie, dowolnym instrumencie. Pomoże Ci w tym opracowanie, które znajdziesz na naszej stronie. Jest ono banalnie proste, nie musisz nawet znać nut! W naszych opracowaniach stosujemy zapis literowy nut, który jest o wiele prostszy i zrozumiały nawet dla amatorów. Zagrać ten utwór można na właściwie każdym wybranym przez siebie instrumencie i przy każdym nasze opracowanie na pewno będzie przydatne. Co ważne, z naszych opracowań korzystać też mogą dzieci, są one na tyle łatwe, że nie sprawią im większych trudności.

C*C C G G F*A A C*G Wyszły w pole kurki trzy G*F F C*E E G*D D C i gęsiego sobie szły. C*G G F*F F C*E E G*D D Pierwsza przodem, w środku druga, C*G G F*F F C*E E G*D D trzecia z tyłu oczkiem mruga. C*C C G G F*A A C*G I tak sobie kurki trzy

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Angels We Have Heard On Height nuty literowe

O piosence i o nutach Nuty do We wish you a merry Christmas . Tytułem piosenki którą za chwilę zagrasz jest We wish you a merry Christmas. Autor jest nieznany,Kolęda jest bardzo popularna na całym świecie i wywodzi się z angielskiego West Country.Pierwsze słowa tego utworu tj. We wish you a merry Christmas We wish […]

Upadnij na kolana nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Wieczny odpoczynek . Tytułem piosenki której nauczysz się dzisiaj jest Wieczny odpoczynek. Modlitwa przekazywana z pokolenia na pokolenie.Jest to modlitwa błagalna za osoby zmarłe. Najczęściej jest odmawiana nad grobami lub w czasie pogrzebów.Pierwsze słowa tej piosenki to Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie A światłość […]

Lulajże Jezuniu nuty literowe

O piosence i o nutach Piękna kolęda Lulajże Jezuniu to wyjątkowy utwór, bez którego trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia. Jej wykonanie zawsze jest dosyć kameralne, najczęściej oparte na jednym instrumencie muzycznym. Warto więc nauczyć się grania tego pięknego utworu i zachwycić bliskich w okresie świątecznym. Ciekawym i sprawdzonym pomysłem mogą być nuty dla początkujących, […]