Króluj nam Chryste nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Króluj nam Chryste - jak zagrać na keyboardzie?

Króluj nam Chryste należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G
Akord A

O piosence i o nutach

Króluj nam Chryste jest hymnem kościelnym śpiewanym w czasie ważnych uroczystości religijnych i świąt kościelnych. To podniosły, nastrojowy utwór, który nieco przypomina marsz. Jest rytmiczny i ma prostą linię melodyczną, dzięki czemu często znajduje się w zestawieniach utworów kościelnych, śpiewnikach i zbiorach nut. Kurs gry na keyboardzie zawiera ten kościelny utwór w wersji z literowym zapisem nutowym. To o wiele łatwiejsza forma zapisu niż tradycyjne nuty zapisane na pięciolinii. Nuty literowe są doskonałe dla osób początkujących, które do tej pory nie miały zbyt wiele wspólnego z muzyką ani nie chodziły do szkoły muzycznej. Wystarczy przyporządkować takie nuty do dźwięków na klawiaturze i od razu nuta po nucie zaczniemy grać melodię. Śpiewnik zawierający proste piosenki to świetna opcja dla osób, które od dawna zastanawiają się, jak nauczyć się grać. Okazuje się, że granie na keyboardzie jest dużo łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy zacząć, a z każdym dniem muzyczne umiejętności będą coraz większe.

C*C G-2 G-2 A-2 G-2 C*C H-2 C G*D G-2 Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie, C*G.-2 A-2 H-2 C H-2 C G*E D To nasze rycerskie hasło, F*F F F C*E C G*D A-2 H-2 C*C C Ono nas zawsze prowadzić będzie G*G.-2 F#-2 G-2 H-2 A-2 H-2 C*C A*E I świecić, jak słońce jasno. d*F F F C*E C G*D A-2 H-2 C*C C Ono nas zawsze prowadzić będzie

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY:
ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Waka waka – Shakira | nuty literowe

Waka waka Shakiry święciła triumfy podczas mundialu i śpiewał ją praktycznie cały świat. Nic w tym dziwnego, prosta linia melodyczna, doskonała dynamika utworu oraz dźwięki poprawiające nastrój wpadały w ucho każdemu, nie tylko miłośnikowi piłki nożnej. Teraz także Ty możesz ją nie tylko śpiewać, ale również zagrać na keyboardzie lub innym instrumencie klawiszowym. Tutorial zawierający […]

Narcyz nuty literowe

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Eine Kleine Nachtmusik nuty literowe

O piosence i o nutach Eine kleine Nachtmusik to melodia, którą praktycznie każdy zna, choć nie zawsze kojarzymy ją z Mozartem, czyli jednym z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów. Usłyszymy ja w filharmoniach, na wielu płytach, ale też chociażby w pozytywkach. To prosta, wpadająca w ucho melodia, którą znają też adepci nauki gry na różnych instrumentach. […]