Krakowiaczek jeden nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Krakowiaczek jeden - jak zagrać na keyboardzie?

Krakowiaczek jeden należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Krakowiaczek jeden to prosta, skoczna melodia, która zachęca do tańca i zabawy. Nic więc dziwnego, że piosenka ta jest w stałym repertuarze nauki muzyki w przedszkolach czy szkołach. Jest idealna nie tylko do śpiewania, ale również do grania na każdym instrumencie, jaki nam się tylko zamarzy. Ma prostą linię melodyczną, która szybko wpada w ucho i jest łatwa do zapamiętania. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, zacznij od takich prostych piosenek, które mają nuty literowe. Nasz kurs gry na keyboardzie jest przeznaczony dla osób, które nie mają żadnego przygotowania muzycznego ani nie potrafią czytać tradycyjnego zapisu nutowego. Okazuje się, że nie jest to potrzebne, aby zacząć naukę gry na klawiszach. Wystarczą nuty literowe, keyboard lub pianino oraz odrobina chęci, aby w krótkim czasie nauczyć się grać proste piosenki i oswoić się z klawiaturą. Zacznij naukę gry już dziś i przekonaj się, jak szybko można nauczyć się grać proste utwory i przejść do tych bardziej zaawansowanych.

G*G.-2 H-2 D A C*G E Krakowiaczek jeden G*G G F D C*C E miał koników siedem, G*G.-2 H-2 D A C*G E pojechał na wojnę, G*G G F D C C*C C został mu się jeden. F*F A C2 A C*A G Siedem lat wojował, G*G G F D C*C E szabli nie wyjmował, F*F A C2 A C*A G szabla zardzewiała,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Szalona ruda nuty na keyboard

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

I See Fire

I see fire to jeden z najpopularniejszych utworów Adele, która od kilku lat wypuszcza na rynek wyłącznie prawdziwe przeboje. Choć utwór napisany jest specjalnie na głos wokalistki, można go również bez problemu spróbować zagrać na fortepianie. Proste nuty w zapisie literowym i tutorial, pokazujący jak grać w zupełności wystarczą, by zagrać tę melodię na fortepianie, […]

Głowa, ramiona, kolana, pięty nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Głowa ramiona kolana pięty na klawiszach + nuty. Tytułem piosenki którą za chwilę zagrasz jest Głowa ramiona kolana pięty. Dokładny autor nie jest znany.Ten utwór jest wykorzystywany do zabawy z dziećmi! Zabawa polega na dotykaniu i pokazywaniu głowy, ramion, kolan i pięt.Głowa ramiona kolana pięty Kolana pięty kolana […]