Kołysanka dla okruszka nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Kołysanka dla okruszka - jak zagrać na keyboardzie?

Kołysanka dla okruszka należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord e

O piosence i o nutach

Kołysanka dla okrusza to jedna z piosenek, które doskonale sprawdzają się jako kołysanki dla najmłodszych. Warto nauczyć się nie tylko je śpiewać, ale również grać. Dzięki temu maluchy będą miały o wiele większą frajdę. Jeśli nie masz przygotowania muzycznego i nie potrafisz czytać nut, polecamy nasz kurs gry na keyboardzie, który zawiera zbiór nut literowych. Są one o wiele łatwiejsze niż standardowy zapis nutowy. Litery można szybko i bezproblemowo przyporządkować do konkretnych klawiszy na keyboardzie czy innym instrumencie. Możesz więc zacząć grać praktycznie od razu. Nasz śpiewnik zawiera proste piosenki, których granie nie sprawia żadnych trudności nawet tym osobom, które nigdy wcześniej nie miały z muzyką nic wspólnego. Sięgnij po nasz unikalny, świetnie przygotowany kurs i przekonaj się, że szybko możesz nauczyć się grać nie tylko proste piosenki, ale również nieco bardziej zaawansowane utwory. Satysfakcja i radość z grania gwarantowane.

C E C*G E F*F E G*D C C*C Królu mój, ty śpij, ty śpij, a ja, C E e*G H F*C.2 H G*A G C*G królu mój, nie będę dzisiaj spał. C C F*C.2 Kiedyś tam A H F*C.2 H G*D.2 C2 C*A G będziesz miał dorosłą duszę, F E d*D G*X E D C*C kiedyś tam, kiedyś tam… C C F*C.2 Ale dziś A H F*C.2 H G*D.2 C2 C*A G jesteś mały jak okruszek,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

O gwiazdo Betlejemska nuty literowe

O piosence i o nutach Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, nie musisz zapisywać się na lekcje muzyki czy płacić dużych pieniędzy dla profesjonalnego nauczyciela gry. Wystarczy prosty kurs gry na keyboardzie, w którym znajdziesz literowe zapisy nut prostych i bardziej skomplikowanych utworów. Na samym początku warto zacząć od niezbyt rozbudowanych melodii, jakimi z […]

Pobłogosław Jezu drogi nuty literowe

O piosence i o nutach Utwory religijne mają prostą budowę, są rytmiczne, melodyjne i łatwo jest je powtórzyć. Nic więc dziwnego, że są śpiewane często nie tylko w kościołach, ale również uroczystościach religijnych czy pielgrzymkach. Jednym z takich utworów jest pieśń: Pobłogosław Jezu drogi. To utwór, który świetnie będzie brzmiał zarówno na organach, jak i […]

O mój rozmarynie nuty literowe

O piosence i o nutach O mój rozmarynie to wzniosła pieśń niepodległościowa, którą na pewno kojarzy każdy z nas. Pieśni wojenne są bardzo nostalgiczne, mają piękną linię melodyczną i zapadające w pamięć słowa. Warto nauczyć się nie tylko je śpiewać, ale również grać na różnych instrumentach. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, wybierz nasz […]