Kiedyś o Jezu chodził po świecie nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Kiedyś o Jezu chodził po świecie - jak zagrać na keyboardzie?

Kiedyś o Jezu chodził po świecie należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Kiedyś o Jezu chodził po świecie to pieśń religijna, którą znają już nawet najmłodsze dzieci. Tego rodzaju utwory są bardzo proste, mają nieskomplikowaną linię melodyczną i świetnie sprawdzają się do nauki gry. O wiele lepiej jest bowiem zaczynać grę od utworów, które znamy niż od takich, które już na wstępie mogą nam sprawić mnóstwo problemów. Polecamy nasz kurs gry na keyboardzie, który został przygotowany z myślą o osobach początkujących. Zawiera zbiór nut literowych, o wiele prostszych niż zwykły zapis nutowy na pięciolinii. Nie musisz mieć więc żadnego przygotowania muzycznego, aby zacząć grać proste piosenki. Osoby, które wybierają nasze nuty na keyboard, zaczynają grać praktycznie z dnia na dzień. Zerknij na nasz śpiewnik, wybierz sobie proste piosenki i zacznij nuta po nucie grać nieskomplikowane utwory. Okazuje się, że nauka gry na keyboardzie nie musi być nudna i czasochłonna. Wręcz przeciwnie – nasze nuty na keyboard dostarczają mnóstwa radości i satysfakcji.

C*E C E G E G*D C D C*E C Kiedyś, o Jezu, chodził po świecie C*E C E G E G*D C D C*E Brałeś dziateczki w obięcia swe. C*G F E G E F*F G A C*G E Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię F*A H C2 C*G E G*G F D C*C Do Serca Twego przytul i mnie.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Bal wszystkich świętych nuty na keyboard

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

That’s all right now mama nuty literowe

O piosence i o nutach The British Grenadiers – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to The British Grenadiers jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Autor dokładnie nie jest znany.To tradycyjna pieśń marszowa, wojskowych jednostek wielkiej brytanii. Melodia pochodzi z XVII wieku. Pierwsze słowa tej piosenki tj. Some talk […]

Gdy się Chrystus rodzi nuty literowe

O piosence i o nutach Gdy się Chrystus rodzi to jedna z najpopularniejszych polskich kolęd, która doskonale brzmi zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie dowolnego instrumentu. Jeśli chcesz zagrać tę kolędę na święta, wykorzystaj prosty tutorial do nauki gry dla początkujących, w którego skład wchodzi przede wszystkim łatwy do zapamiętania literowy zapis nut. Dzięki […]