Każda żyjąca dusza nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Każda żyjąca dusza - jak zagrać na keyboardzie?

Każda żyjąca dusza należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Każda żyjąca dusza to religijny utwór śpiewany zarówno w trakcie zwykłych mszy świętych, jak i na szczególne okazje, jak na przykład komunie. To prosta pieśń oparta na nieskomplikowanej linii melodycznej. Doskonale brzmi nie tylko na organach, ale też na innych instrumentach klawiszowych. Nasz kurs gry na keyboardzie pomoże Tobie bez problemu zagrać zarówno ten, jak i wiele innych utworów. Kurs stworzony jest z myślą o osobach początkujących, które nie mają przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania standardowych nut na pięciolinii. Nuty literowe to prosta alternatywa dla zwykłego zapisu nutowego. Można je szybko dopasować do konkretnych dźwięków na klawiaturze keyboardu czy innego instrumentu klawiszowego. Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się grać, to jest doskonały moment. Spróbuj i przekonaj się, że nauka gry wcale nie musi być nudna, żmudna i czasochłonna. Warto zacząć już dziś. Nasze proste piosenki to doskonały pomysł dla każdego początkującego muzyka.

C*G A H F*C.2 H F*A C*G Każda żyjąca dusza a*E F G d*A G G*F C*E niech się miłością wzrusza, C*C.2 H F*A G d*A G a*F E Uwielbiając, wychwalając G*G F E D C*C Serce Jezusa.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Takiego Janicka nuty literowe

O piosence i o nutach Takiego Janicka to prosta ludowa przyśpiewka, która jest bardzo melodyjna i rytmiczna. Jej nieskomplikowana linia melodyczna sprawia, że jest to także bardzo dobry utwór dla osób, które chciałyby się nauczyć grać na instrumencie klawiszowym. Przedstawiamy nasz oryginalny kurs gry na keyboardzie, który został przygotowany specjalnie z myślą o osobach początkujących. […]

Take Me Out to the Ball Game nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać That’s all right now mama na klawiszach + nuty. That’s all right now mama to tytuł piosenki, którą już za chwile poznasz! Elvis PresleyTo rock and rollowa piosenka, pierwszy singiel w karierze Elvisa. Nagrana oryginalnie pod tytułem “That’s All Right, Mama”.Pierwsze słowa tj. Well, that’s all right, mama […]

Rozszumiały się wierzby płaczące nuty literowe

O piosence i o nutach Rozszumiały się wierzby płaczące – jak zagrać na pianinie/keyboardzie. Jeśli chcesz szybko nauczyć się coś zagrać, to Rozszumiały się wierzby płaczące będzie dobrym pomysłem. Wasilij Iwanowicz AgapkinTa piosenka, to jeden z najbardzije rozpoznawalnych utwórów patriotycznych, który powstał w 1912 roku. Popularna była wśród polskich partyzantów z okresu 2 wojny światowej.Prawie […]