Kaczuszki nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Kaczuszki - jak zagrać na keyboardzie?

Kaczuszki należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G

O piosence i o nutach

Proste, skoczne i melodyjne kaczuszki, to piosenka, którą zna praktycznie każdy. Nieskomplikowana melodia oparta na niewielu dźwiękach sprawia, że melodyjka ta będzie idealna dla osób, które zaczynają uczyć się grać na instrumentach klawiszowych i nie tylko. Do zagrania utworu potrzebujesz jedynie nut literowych oraz oryginalnej wersji utworu, która pokaże, w jakim tempie go wykonywać. Wykorzystaj proste piosenki do nauki gry i przekonaj się, jak szybko zagrasz swoje pierwsze, samodzielne utwory. Aby uczyć się grać na klawiszach nie potrzebujesz tradycyjnego zapisu nutowego ani żadnych podstaw teoretycznych.   Łatwe, wpadające w ucho utwory będziesz grać już po kilkukrotnym ich przesłuchaniu. Zacznij już teraz, a szybko zaczniesz grać bardziej rozbudowane utwory.

G G A A E E C*G G G A A E E C*G G G A C2 G*H H A G G*F F F G G D D G*F F F G G D D G*F F F G H C*A

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Colonel Bogey March nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Dance of the Knights na keyboardzie/pianinie. Tytułem piosenki którą za chwilę zagrasz jest Dance of the Knights. Sergei Sergeyevich ProkofievPierwsze linijki tej piosenki to – to często grana część tej piosenki 🙂 Dodatkowe informacje o grze Utwór ten powstał w ramach kategorii: zagraniczne i klasyczne. Bez względu na […]

Hickory dickory dock nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Hickory dickory dock . Bardzo polecamy piosenkę: Hickory dickory dock ponieważ możesz jej się nauczyć w szybki sposób. Ten utwór, popularność zyskał już w 1938 roku, po wykonaniu go w filmie “Paweł i Gaweł” przez Adolfa Dymsza i Egeniusza Bodo.dla-dzieci-literowe-nutyTa piosenka jest uzywana często przy pracy […]

Umówiłem się z nią na dziewiątą nuty literowe

O piosence i o nutach Umówiłem się z nią na dziewiątą – jak zagrać na keyboardzie/pianinie. Umówiłem się z nią na dziewiątą to tytuł piosenki, którą już za chwile poznasz! Eugeniusz BodoNajpopularniejszy przedwojenny szlagier, zaśpiewany w filmie “Piętro wyżej”, z 1937 roku.Piąta piętnaście, odczyt rolniczy Szósta trzydzieści, płyty – to właśnie od tych słów zaczyna […]