Jezusa narodzonego nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Jezusa narodzonego - jak zagrać na keyboardzie?

Jezusa narodzonego należy do kategorii: nuty literowe do kolęd i piosenek świątecznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord D
Akord E
Akord G
akord a

O piosence i o nutach

Nauka gry na keyboardzie nie wymaga wcale uczęszczania do szkoły muzycznej czy brania drogich lekcji z nauczycielem muzyki. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji całe mnóstwo świetnie przygotowanych tutoriali, które dostępne są w sieci. Jeśli chcesz nauczyć się grać na klawiszach, na początku warto wybierać proste piosenki na keyboard. Dobrym pomysłem są kolędy, które każdy na pewno zna, zarówno pod kątem tekstowym, jak i linii melodycznej. Jezusa narodzonego to kolęda, której zapis literowy nut jest niezwykle prosty. Bardzo szybko powiążesz go z odpowiednimi klawiszami na klawiaturze keyboardu czy pianina. Już po kilku powtórzeniach utworu z pewnością będziesz mógł zagrać go z pamięci. Nuty literowe to świetne rozwiązanie dla osób początkujących. Nie ma potrzeby uczenia się skomplikowanego zapisu nutowego na pięciolinii, nie jest też potrzebne żadne przygotowanie muzyczne. Dzięki tutorialom z nutami literowymi szybko nauczysz się grać proste utwory. Zacznij od kolęd lub innych popularnych piosenek, które potrafisz zanucić. Dzięki temu szybko przejdziesz do bardziej skomplikowanych piosenek.

G*H D2 H D2 C*E.2 E2 D2 C2 D*D.2 D2 C2 C2 G*H Jezusa narodzonego wszyscy witajmy, G*H D2 H D2 C*E.2 E2 D2 C2 D*D.2 D2 C2 C2 G*H Jemu po kolędzie dary wzajem oddajmy. G*D.2 D2 D2 E*E.2 E2 D2 a*C.2 C2 C2 D*D.2 D2 C2 Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło, e*H H H a*C.2 C2 E2 D*D.2 D2 C2 C2 G*H Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu. G*D.2 D2 D2 E*E.2 E2 D2 a*C.2 C2 C2 D*D.2 D2 C2 Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Can can nuty literowe

O piosence i o nutach Szybki, rytmiczny kankan znany jest każdemu, nie tylko osobom, które odwiedzają Paryż i kabarety. Kankan jest prawdziwym hitem, który rozgrzeje do czerwoności każdą imprezę. Choć jest to utwór napisany na całą orkiestrę, można go zagrać także na pojedynczym instrumencie. Jeśli chcesz nauczyć się grać kankana na fortepianie czy keyboardzie, wykorzystać […]

Dzisiaj w Betlejem nuty literowe

O piosence i o nutach Kolęda dla początkujących i dzieci, jednak jeśli dodasz do niej parę ozdobników, może stać się naprawdę pięknie brzmiącym utworem. Najlepiej brzmi na instrumentach klawiszowych, jednak nuty będą pomocne także dla innych muzyków – na przykład dla tych grających na flecie.   Piękna i bardzo popularna kolęda to dobry początek do […]

Bujaj się nuty literowe

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH: