Jeden chleb nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Jeden chleb - jak zagrać na keyboardzie?

Jeden chleb należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Jeden chleb to klasyczna pieśń religijna, którą słyszymy w kościołach i na kościelnych uroczystościach. Jest podniosła i uroczysta, ale jednocześnie dosyć prosta pod względem formy i melodii. Kurs gry na keyboardzie zawiera ten utwór w wersji z literowym zapisem nutowym, który został przygotowany z myślą o osobach początkujących. Możesz więc zagrać ten utwór nawet wtedy, gdy do tej pory nie miałeś żadnej styczności z muzyką czy czytaniem tradycyjnego zapisu nutowego. Nasz śpiewnik zawiera wyłącznie proste piosenki, które są bezproblemowe do wykonania nawet dla osób mało zaawansowanych. Nuty literowe można szybko i sprawnie dopasować do konkretnych dźwięków na klawiaturze keyboardu czy innego instrumentu klawiszowego. To dobre rozwiązanie do nauki zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Nawet, jeśli szkołę skończyłeś dawno temu, możesz nauczyć się grać. Na naukę nigdy nie jest za późno, a efekty z pewnością będą zachwycające i motywujące do dalszego grania.

E G C*C.2 C2 C2 C2 C2 C2 H C2 F*A A Jeden chleb, co zmienia się w Chrystusa Ciało, H C2 G*D.2 D2 D2 D2 E2 C2 D2 C*C.2 Z wielu ziaren pszenicznych się rodzi. E G C*C.2 C2 C2 C2 C2 C2 H C2 F*A A Jedno wino, co się Krwią Chrystusa stało, H C2 G*D.2 D2 D2 D2 E2 C2 D2 C*C.2 Z soku wielu winnych gron pochodzi. C2 D2 a*E.2 E2 E2 E2 D2 E2 d*F.2 F2 Jak ten chleb co złączył złote ziarna, E2 D2 a*C.2 C2 C2 C2 F2 E2 G*D.2 D2 Tak niech miłość łączy nas ofiarna. E G C*C.2 C2 C2 C2 H C2 F*A A Jak ten kielich łączy kropel wiele,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Panie Janie nuty literowe

O piosence i o nutach Prosta, rytmiczna i zupełnie nieskomplikowana melodia to doskonały początek do nauki gry na dowolnym instrumencie. Panie Janie to utwór oparty na dosłownie kilku dźwiękach, które rytmicznie się powtarzają. Można je więc bez problemu zagrać nawet z głowy lub skorzystać z literowego zapisu nutowego.   Jeśli zaczynasz naukę gry na keyboardzie […]

Pan jest apsterzem moim nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Pan Jezus już się zbliża na keyboardzie/pianinie. Bardzo polecamy piosenkę: Pan Jezus już się zbliża ponieważ możesz jej się nauczyć w szybki sposób. Antoni KowalkowskiJest to polska pieśń eucharystyczna. Śpiewana jest przez cały rok liturgiczny, często przy chrzcie świętym i komunii.Pierwsze słowa tej piosenki tj. Pan Jezus już się […]

Brahms Lullaby nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Brahms Lullaby na klawiszach + nuty. Dzisiaj przedstawimy Ci piosenkę o znanym tytule: Brahms Lullaby Ten utwór, popularność zyskał już w 1938 roku, po wykonaniu go w filmie “Paweł i Gaweł” przez Adolfa Dymsza i Egeniusza Bodo.dla-dzieci-literowe-nuty Ta piosenka jest również znana pod tytułem Cradle Song. Jest jedną […]