Hej z góry, z góry nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Hej z góry, z góry - jak zagrać na keyboardzie?

Hej z góry, z góry należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Jak zagrać Hej z góry z góry na klawiszach + nuty.

Hej z góry z góry to tytuł piosenki, którą już za chwile poznasz! Autor nieznany, pieśń przekazywana z pokolenia na pokolenieTa piosenka została wydana w 1921 roku. Pierwszy raz ukazała się w Śpiewniku Powstańczym.Piosenka zaczyna się od słów: Hej z góry z góry Jadą mazury… Co to co to za dziewczyna Co to co to za jedyna Je jedzie z chłopcami – to często grana część tej piosenki 🙂

Dodatkowe informacje o nutach

Ten utwór należy do utworów z gatunków: biesiadne i patriotyczne. Sama melodia tej piosenki jest banalnie prosta i bardzo łatwo zapada w pamięć. Możesz ją w łatwy sposób zagrać na keyboardzie, lub innym instrumencie. Nasze opracowania to dobry sposób na zaczęcie przygody z grą na instrumencie. Na naszej stronie możesz znaleźć naprawdę wiele innych piosenek dla dzieci, oraz innych popularnych utworów. Posiada łatwą melodię, którą możesz też zagrać w bardzo łatwy sposób na wybranym przez siebie instrumencie. Nasze opracowania są tak przygotowane, by nie sprawiały nikomu problemu. Zapis w postaci nut literowych jest prosty i czytelny. Na naszej stronie znaleźć też można pomocne materiały wideo, które jeszcze bardziej ułatwiają cały proces nauki.

C*C E G A C*G C*G G G*F F C*E Hej z góry, z góry jadą Mazury C*C E G A C*G C*G G G*F F C*E Hej z góry, z góry jadą Mazury F*A A A A F*A C2 H A Jedzie, jedzie Mazureczek C*G G G G C*G H A G G*H H Wiezie, wiezie mój wianeczek G*H A G F C*E Rozmarynowy F*A A A A F*A C2 H A Jedzie, jedzie Mazureczek C*X G G G G C*G H A G G*H H Wiezie, wiezie mój wianeczek

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Czarny Baranie nuty literowe

O piosence i o nutach Czarny baranie – jak zagrać na pianinie/keyboardzie. Tytułem piosenki której nauczysz się dzisiaj jest Czarny baranie. Ten utwór, swój początek zatacza już w 1731 roku. Śpiewana jest pod francuską melodię Ah! Vous dirai-je, Maman.dla-dzieci-literowe-nutyTa piosenka, była śpiewana przy grze w barana. Zabawa została zapomniana, ale słowa utworu przetrwały do dziś.Pierwsze […]

Tarantella napoletana nuty literowe

O piosence i o nutach Nuty do The Entertainer . Razem z zespołem proste nuty rozpisaliśmy piosenkę The Entertainer w wersji dla poczatkujących. Scott JoplinRagtime, skomponowany w 1902 roku. Utwór został wykorzystany jako główny motyw muzyczny w osadzonym w realiach lat trzydziestych filmie Żądło. Pierwsze słowa tj. I am the entertainer And I know just […]

Megalovania – jak zagrać na keyboardzie + nuty literowe

D D D A G# G F D F G C C D A G# G F D F G H H D A G# G F D F G A# A# D A G# G F D F G