Gorzkie żale nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Gorzkie żale - jak zagrać na keyboardzie?

Gorzkie żale należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Gorzkie żale to religijny utwór, wykonywany w kościele zarówno a capella, jak i na organach czy innych instrumentach. Dosyć prosta linia melodyczna sprawia, że nawet osoba bez większego przygotowania muzycznego może nauczyć się go bez problemu grać. Osobom początkującym polecamy nasz sprawdzony kurs gry na keyboardzie, który zawiera zbiór nut literowych. Tego rodzaju nuty to prostsza alternatywa dla tradycyjnego zapisu nutowego na pięciolinii. Nawet, jeśli nie umiesz czytać standardowych nut, bez problemu możesz nauczyć się grać proste piosenki z naszego śpiewnika. Nuty literowe można szybko przyporządkować do konkretnych klawiszy na keyboardzie czy innym instrumencie klawiszowym. Dzięki temu dźwięk po dźwięku zaczniesz grać i odkryjesz, jak z pojedynczych nut tworzy się znana i popularna melodia. Nauka gry na keyboardzie z naszym śpiewnikiem będzie prawdziwą przyjemnością. Jeśli zaczniesz od prostych piosenek, szybko oswoisz się z instrumentem i będziesz mógł sięgnąć po bardziej zaawansowane utwory.

a*C.2 C2 d*H.-2 H-2 E*D C a*H.-2 A-2 Gorzkie żale przybywajcie, C*E D F E G*D D a*E D C E*H.-2 H-2 serca nasze przenikajcie, a*C H-2 D C H-2 A-2 d*D C E*H.-2 a*A.-2 serca nasze przenikajcie.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

La Cucaracha nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Leaving of Liverpool na keyboardzie/pianinie. Możesz zacząć grać piosenkę: Leaving of Liverpool w bardzo szybki sposób dzięki naszym opracowaniom. Doerflingera z MaitlandTo piosenka folkowa, klasyfikuje się go jako lament liryczny, a także niekiedy jest używany jako szanty. Znana również pod nazwą “Fare Thee Well, My Own True Love”.Pierwsze […]

A teraz idziemy na jednego nuty literowe

O piosence i o nutach A teraz idziemy na jednego to tradycyjna piosenka, którą zna praktycznie każdy, kto choć raz był na weselu czy innej większej imprezie rodzinnej. Utwór jest prosty, skoczny i nieskomplikowany zarówno w warstwie melodycznej, jak i tekstowej. A przy tym szybko wprowadza w dobry, pozytywny nastrój. Warto sięgnąć po niego, jeśli […]

Yankee Doodle Dandy nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać You are my sunshine na keyboardzie/pianinie. Razem z zespołem proste nuty rozpisaliśmy piosenkę You are my sunshine w wersji dla poczatkujących. Jimmie DavisTen utwór został zagrany po raz pierwszy w 1939 roku. W 2003 roku Country Music Television umieściła piosenkę na miejscu #73 listy 100 największych piosenek w […]