Góralu, czy ci nie żal nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Góralu, czy ci nie żal - jak zagrać na keyboardzie?

Góralu, czy ci nie żal należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d

O piosence i o nutach

Góralu czy ci nie żal to znana, polska piosenka ludowa, którą każdy potrafi jeśli nie zaśpiewać, to chociażby zanucić. Prosta linia melodyczna i sporo powtórzeń sprawiają, że piosenka ta jest również łatwa do zagrania na dowolnym instrumencie. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie i chcesz rozwijać się muzycznie od podstaw, wybierz nasz kurs gry na keyboardzie, w którym znajdziesz nuty literowe. Taki zapis jest o wiele łatwiejszy do rozczytania dla osób, które nie mają podstaw teorii muzyki ani umiejętności czytania standardowych nut na pięciolinii. Proste piosenki w naszym tutorialu sprawią, że niemal od razu zaczniesz grać poszczególne melodie, oswoisz się z instrumentem i nabierzesz ochoty na dalszą muzyczną edukację. Jeśli zaczniesz grać już dziś, szybko zobaczysz, jak w ciągu kolejnych dni i tygodni Twoje umiejętności muzyczne znacznie wzrosną. Zacznij grać proste piosenki i rozpocznij swoją niekończącą się przygodę z muzyką.

G C*C.2 C2 C2 D2 E2 d*A D2 Góralu, czy ci nie żal, C2 G*H H H A G C*C.2 C2 Odchodzić od stron ojczystych, G C*C.2 C2 C2 D2 E2 d*A D2 świerkowych lasów i hal C G*H H H A G C*C.2 C2 I tych potoków srebrzystych. E2 C*G.2 E2 E2 F2 G2 F*A.2 Góralu, czy ci nie żal, G2 G*H.2 A2 G2 F2 G2 C*E.2 Góralu, wracaj do hal! E2 C*G.2 E2 E2 F2 G2 F*A.2 Góralu, czy ci nie żal,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Kalinka nuty literowe

O piosence i o nutach Kalinka to jedna z tych piosenek, którą zaśpiewać, a przynajmniej zanucić potrafi praktycznie każdy. Utwór z pewnością wpada w ucho, jest bardzo rytmiczny i często śpiewany przy różnych okazjach. Kalinkę znajdziemy również w wyjątkowym śpiewniku dla osób, które chcą się nauczyć grać na instrumentach klawiszowych. Nasz kurs gry na keyboardzie […]

Panie Janie nuty literowe

O piosence i o nutach Prosta, rytmiczna i zupełnie nieskomplikowana melodia to doskonały początek do nauki gry na dowolnym instrumencie. Panie Janie to utwór oparty na dosłownie kilku dźwiękach, które rytmicznie się powtarzają. Można je więc bez problemu zagrać nawet z głowy lub skorzystać z literowego zapisu nutowego.   Jeśli zaczynasz naukę gry na keyboardzie […]

Ludu mój ludu nuty literowe

O piosence i o nutach Nuty do Najświętsze Serce Boże . Razem z zespołem prostenuty.pl przygotowaliśmy piosenkę Najświętsze Serce Boże w wersji dla poczatkujących muzyków. Piotr PiotrowskiNajświętsze serce Boże, Poświęcamy Ci – to właśnie od tych słów zaczyna się ta piosenka. Często śpiewany fragment tej piosenki to: Naszą ojczyznę, miasta i wioski, Nasze rodziny i […]