Gdzie strumyk płynie z wolna nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Gdzie strumyk płynie z wolna - jak zagrać na keyboardzie?

Gdzie strumyk płynie z wolna należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Gdzie strumyk płynie z wolna to znana polska piosenka, którą śpiewamy w szkołach, przy ognisku, na zgrupowaniach harcerskich i przy wielu innych okazjach. Proste słowa i nieskomplikowana melodia sprawiają, że piosenka jest bardzo łatwa do zapamiętania i odśpiewania. To także bardzo dobry utwór dla osób, które rozpoczynają przygodę z instrumentami klawiszowymi i nie tylko. Linię melodyczną można bez problemu zagrać na klawiszach nawet wtedy, jeśli nie mamy przygotowania muzycznego. Prosty kurs gry na keyboardzie zawiera tę piosenkę z literowym zapisem nutowym. Dzięki temu możesz grać praktycznie od razu bez konieczności poznania tradycyjnego zapisu nut na pięciolinii. Zapis literowy pozwala szybko przyporządkować litery do konkretnych dźwięków na klawiaturze keyboardu czy pianina. Takie proste piosenki są idealne na start. Zacznij je grać najpierw z nut, a następnie w pamięci. Szybko oswoisz się z instrumentem i zaczniesz grać automatycznie. Z każdym kolejnym utworem nauka będzie szła szybciej i sprawniej.

C C*G.-2 G-2 E E C C Gdzie strumyk płynie z wolna, C C*G.-2 G-2 C C G*H.-2 Rozsiewa zioła maj, H-2 F*A.-2 A-2 H-2 H-2 A-2 A-2 Stokrotka rosła polna, A-2 C*G.-2 G-2 A-2 A-2 G-2 A nad nią szumiał gaj, G-2 F*A.-2 H-2 C D C*E C Stokrotka rosła polna, E G*D D A-2 H-2 C*C A nad nią szumiał gaj,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Chwalcie łąki umajone nuty literowe

O piosence i o nutach Bardzo piękna kościelna piosenka to propozycja dla osób, które chcą nauczyć się grać na instrumentach klawiszowych i poszukują prostych, mało skomplikowanych utworów. Utwór szybko wpada w uchu i ma łatwą linie melodyczną, dzięki czemu bez problemu można ująć ją w literowym zapisie nutowym. Łatwe piosenki do nauki gry pozwolą oswoić […]

Dance Monkey nuty literowe i tutorial

F# E F# E F# E F# E F# A G# They say, oh my god, I see the way you shine A A G# F# G# F# G# F# F# A G# Take your hands, my dear, and place them both in mine F# E F# E F# E F# E F# A G# […]

Gwiezdne wojny – jak zagrać na keyboardzie + nuty

Jeśli podoba się Tobie motyw muzyczny z Gwiezdnych Wojen, z pewnością chętnie nauczysz się grać go na dowolnym instrumencie. Dobry, prosty film instruktażowy dla początkujących pomoże Tobie postawić pierwsze kroki na drodze muzycznej pasji. Nuty dla początkujących są tak napisane, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy muzycznej. Zapis literowy ułatwia granie i pozwala na szybkie […]