Dziś idę walczyć mamo nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Dziś idę walczyć mamo - jak zagrać na keyboardzie?

Dziś idę walczyć mamo należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Jak zagrać Dziś idę walczyć mamo na klawiszach + nuty.

Dziś idę walczyć mamo to tytuł piosenki, którą już za chwile poznasz! Józef SzczepańskiTen utwór był jednym z ostatnich młodego Józefa Szczepańskiego. Został ukazany 24 sierpnia, miał charakter motywujący, zagrzewający do walki.Piosenka zaczyna się od słów: Dziś idę walczyć – Mamo! Może nie wrócę więcej,… Często śpiewany fragment tej piosenki to: Dziś idę walczyć – Mamo kochana, Nie płacz, nie trzeba, ciesz się, jak ja, Serce mam w piersi rozkołatane, Serce mi dziś tak cudnie gra.

Dowiedz się więcej o nutach

Ten utwór należy do utworów z gatunków: biesiadne i patriotyczne. Melodia i tekst piosenki szybko zapadają w pamięć. Teraz – korzystając z opracowania dostępnego na naszej stronie – możesz w bardzo łatwy sposób też zagrać tą piosenkę. Nie sprawi Ci to dużego problemu! Zagrać możesz ją zarówno na klawiszach, jak i akordeonie czy innym instrumencie, ten wybór należy do Ciebie.Dostępne na naszej stronie nuty literowe to świetny początek, jeśli ktoś postanowił nauczyć się grać na instrumencie samodzielnie. To wcale nie jest takie trudne!

a*X A-2 A-2 H-2 C H-2 A-2 a*E E Dziś idę walczyć, mamo! d*X F E D E*C H-2 A-2 H-2 a*C E-2 Może nie wrócę więcej a*X E-2 A-2 H-2 C H-2 A-2 G*D C H-2 C*E D Może mi przyjdzie polec tak samo C d*F E D E*C H-2 A-2 G#-2 a*A.-2 A-2 Jak tyle tysięcy, tysięcy a*X E-2 A-2 H-2 C H-2 A-2 G*D C H-2 C*E D Może mi przyjdzie polec tak samo C d*F E D E*C H-2 A-2 G#-2 a*A.-2 A-2 Jak tyle tysięcy, tysięcy a*X A-2 A-2 H-2 C H-2 A-2 a*E E Poległo polskich żołnierzy

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Zabiorę cię jak zagrać na keyboardzie

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Havana – nauka gry na keyboardzie + nuty

Piosenka “Havana” była jednym z największych hitów w 2017 roku, jednak do teraz nie schodzi z czołówek list muzycznych. Dlatego przygotowaliśmy dla Was łatwe nuty oraz nutorial, by uczyć waszą nauką gry na keyboardzie jeszcze łatwiejszą! Aktualnie piosenka ma prawie półtora miliarda wyświetleń na Youtube, co czyni ją jednym z najpopularniejszych utworów w historii! Nie […]

Tryumfy Króla Niebieskiego nuty literowe

O piosence i o nutach Triumfy króla Niebieskiego to podniosła, efektowna kolęda, która doskonale brzmi zarówno w wykonaniu wokalnym, jak i instrumentalnym. Jeśli chcesz zachwycić bliskich w Boże Narodzenie, warto pokusić się o naukę gry właśnie tego utworu. Wbrew pozorom, nie powinno to być trudne. Kolęda jest oparta na prostej linii melodycznej, którą łatwo zapisać […]