Do szopy, hej pasterze nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Do szopy, hej pasterze - jak zagrać na keyboardzie?

Do szopy, hej pasterze należy do kategorii: nuty literowe do kolęd i piosenek świątecznych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Któż z nas nie zna kolędy do szopy hej pasterze? To pieśń, którą w okresie Bożego Narodzenia można usłyszeć zarówno w kościołach, jak i w trakcie koncertów transmitowanych przez stacje telewizyjne. Do szopy hej pasterze świetnie brzmi w kameralnym wykonaniu, jak również w towarzystwie dużego zespołu muzycznego. Dziś także Ty możesz bez problemu zagrać tę kolędę, nawet jeśli jesteś dopiero początkującym adeptem gry na klawiszach. Nasz prosty kurs gry na keyboardzie proponuje nuty literowe, które są o wiele łatwiejsze do odczytania niż tradycyjny zapis na pięciolinii. Można je szybko przyporządkować do konkretnych klawiszy i odegrać całą melodię. Z biegiem czasu i w ramach zwiększania umiejętności możesz również dorzucić do prostej melodii akordy oraz ciekawe ozdobniki. Tutorial dla początkujących klawiszowców to wiele prostych utworów, na których warto ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności. Im szybciej opanujesz podstawy, tym szybciej będziesz mógł przejść do bardziej zaawansowanego grania.

G-2 C*C C D C G*H.-2 H-2 Do szopy, hej pasterze G-2 G*D D E D C*C Do Szopy, bo tam cud! G-2 C*C C D C G*H.-2 H-2 Syn Boży w żłobie leży G-2 G*D D E D C*C By zbawić ludzki ród G-2 C*E E F E G*D D Śpiewajcie, Aniołowie D F*F A G F# G*G Pasterze, grajcie Mu G-2 C*E E F E G*D D Kłaniajcie się Królowie

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY:
ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Powiedz ludziom, że kocham ich nuty literowe

O piosence i o nutach Powiedz ludziom, że kocham ich to utwór z repertuaru Arki Noego, w oryginalne śpiewany przez gromadkę dzieci i grany przez zespół muzyczny. Ma prostą i nieskomplikowaną linię melodyczną, dlatego można bez problemu nauczyć się grania tej piosenki na keyboardzie czy innych instrumentach klawiszowych. Nuty dla początkujących, oparte na prostym tutorialu […]

Być bliżej Ciebie chcę nuty literowe

O piosence i o nutach Być bliżej Ciebie chcę – tę piosenkę można usłyszeć co niedzielę w wielu kościołach, a także na pielgrzymkach czy rekolekcjach w różnych miejscach. Utwór, wbrew pozorom, można grać nie tylko na kościelnych organach, ale również na wszelkich innych instrumentach, zarówno klawiszowych, jak i innych. Piosenka kościelna oparta jest na dosyć […]

Jak zagrać na keyboardzie Ale ale aleksandra

A# A# A# C A# G A# A# Ale ale Alexandra A# A# A# A# A# C C Ale ale ale ładna C C C C C C D D Taka taka taka skromna D D D D D D C A# Taka taka seksi bomba Ale ale Aleksandra to jedna z tych piosenek, które […]