Był sobie król nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Był sobie król - jak zagrać na keyboardzie?

Był sobie król należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Był sobie król to prosta, dziecięca piosenka, która świetnie sprawdza się do umuzykalniania najmłodszych, a także jako kołysanka przed snem. Nasz kurs gry na keyboardzie sprawi, że będziesz mógł tę piosenkę nie tylko śpiewać, ale również grać na dowolnym instrumencie klawiszowym. Zbiór nut literowych to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które nie mają przygotowania muzycznego i nie potrafią czytać tradycyjnego zapisu nutowego na pięciolinii. Nuty literowe to po prostu litery, które przyporządkowuje się do konkretnych klawiszy na fortepianie, pianinie czy keyboardzie. Możesz więc zacząć grać od razu z marszu. Wystarczy, że masz w domu jakiś instrument klawiszowy oraz odrobinę chęci i wolnego czasu. Proste piosenki na keyboard to gwarancja, że każdy bez problemu znajdzie utwory idealne dla siebie. Zacznij grać z nutami literowymi i przekonaj się, że nauka gry na keyboardzie nie musi być czasochłonna i skomplikowana. Praktycznie od razu uda się Tobie zagrać proste utwory, a z biegiem czasu będziesz mógł sięgnąć po bardziej rozbudowane i dłuższe piosenki.

a*E.-2 A-2 H-2 C Był sobie król, a*E.-2 A-2 H-2 F*C był sobie paź a*E E E A E d*F D i była też królewna. d*f d*F F D G*H.-2 Żyli wśród róż, C*E E C F*A.-2 nie znali burz, E*E.-2 G#-2 H-2 D C H-2 a*C A*E Rzecz najzupełniej pewna.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Krakowski spleen nuty na keyboard

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Kalinka nuty literowe

O piosence i o nutach Kalinka to jedna z tych piosenek, którą zaśpiewać, a przynajmniej zanucić potrafi praktycznie każdy. Utwór z pewnością wpada w ucho, jest bardzo rytmiczny i często śpiewany przy różnych okazjach. Kalinkę znajdziemy również w wyjątkowym śpiewniku dla osób, które chcą się nauczyć grać na instrumentach klawiszowych. Nasz kurs gry na keyboardzie […]

Gwiazda nuty literowe

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH: