Być bliżej Ciebie chcę nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Być bliżej Ciebie chcę - jak zagrać na keyboardzie?

Być bliżej Ciebie chcę należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
akord e
akord a

O piosence i o nutach

Być bliżej Ciebie chcę – tę piosenkę można usłyszeć co niedzielę w wielu kościołach, a także na pielgrzymkach czy rekolekcjach w różnych miejscach. Utwór, wbrew pozorom, można grać nie tylko na kościelnych organach, ale również na wszelkich innych instrumentach, zarówno klawiszowych, jak i innych. Piosenka kościelna oparta jest na dosyć prostej linii melodycznej, nie jest skomplikowana i świetnie sprawdzi się na początek dla osób, które dopiero zaczynają naukę. Proste nuty literowe ułatwią naukę osobom, które do tej pory nie miały do czynienia ani z czytaniem tradycyjnych nut, ani z zasadami muzyki czy innymi elementami teorii muzyki. Być bliżej Ciebie chcę jest na tyle prostym utworem, że już po kilkukrotnym przegraniu z nut można się go nauczyć na pamięć. Jeśli zaczynasz przygodę z instrumentami klawiszowymi i chcesz szybko pokonywać kolejne szczeble nauki, warto zaczynać od prostych utworów, dzięki którym oswoisz się z klawiszami i nie będziesz się bał żadnych kolejnych muzycznych wyzwań.

C*E D C F*C A-2 A-2 C*G.-2 C E G*D Być bliżej Ciebie chcę, o Boże mój, C*E D C F*C A-2 A-2 C*G.-2 C G*H.-2 D C*C Z Tobą przez życie lżej nieść krzyża znój. C*G F*A G C*G E G Ty w sercu moim trwasz, e*G a*A G C*G E G*D Z miłością Stwórcy ziem

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Głowa, ramiona, kolana, pięty nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Głowa ramiona kolana pięty na klawiszach + nuty. Tytułem piosenki którą za chwilę zagrasz jest Głowa ramiona kolana pięty. Dokładny autor nie jest znany.Ten utwór jest wykorzystywany do zabawy z dziećmi! Zabawa polega na dotykaniu i pokazywaniu głowy, ramion, kolan i pięt.Głowa ramiona kolana pięty Kolana pięty kolana […]

The Entertainer nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Trish – Trasch polka . Dzisiaj przedstawimy Ci piosenkę o znanym tytule: Trish – Trasch polka Johann Strauss IITo słynna polka na orkiestrę symfoniczną, skomponowana w 1858 roku. – to właśnie od tego tekstu zaczyna się ta piosenka. – to często śpiewany i grany fragment […]

Już taki jestem zimny drań nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Już taki jestem zimny drań na klawiszach + nuty. Polecamy Ci naukę piosenki: Już taki jestem zimny drań ponieważ nadaje się do nauki w szybki i łatwy sposób. Eugeniusz Bodo Ten utwór towarzyszyłwielu polskim filmom w okresie międzywojennym. Jego autorem był jeden z najpopularniejszych aktorów tego czasu.Piosenka zaczyna […]