Z popielnika na Wojtusia nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Z popielnika na Wojtusia - jak zagrać na keyboardzie?

Z popielnika na Wojtusia należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord E
akord a

O piosence i o nutach

Popularne kołysanki znają wszyscy rodzice małych dzieci, którzy codziennie wieczorem usypiają swoje maluchy. Z popielnika na Wojtusia to jedna z tych piosenek, które idealnie nadają się na dobranoc. Nasz kurs gry na keyboardzie sprawi, że bez problemu kołysankę tę nie tylko zaśpiewasz, ale również zagrać. Wystarczy, że masz w domu keyboard lub inny instrument klawiszowy. Nauka gry na keyboardzie w oparciu o nuty literowe to propozycja dla osób, które nie mają muzycznego przygotowania i nie potrafią czytać tradycyjnego zapisu nutowego. Nuty literowe są o wiele prostsze – to po prostu odpowiedniki konkretnych klawiszy na keyboardzie. Można więc od razu dźwięk po dźwięku zacząć grać, a bardzo szybko pojedyncze nuty ułożą się w znaną wszystkim melodię. Proste piosenki na keyboard to świetna opcja, aby samodzielnie, we własnym domu nauczyć się grać nieskomplikowane utwory. Przejrzyj nasze nuty na keyboard i wybierz takie piosenki, które będą dla Ciebie najlepsze.

a*E E F E a*A E C A-2 Z popielnika na Wojtusia a*E E F E E*H H Iskiereczka mruga E*D D E D E*H.-2 A G# F Chodź opowiem Ci bajeczkę E*E D E*C H-2 a*A.-2 A-2 bajka będzie długa.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Dzwonek Nokia

Dzwonek Nokii zna każdy, ale nie każdy potrafi go dobrze zanucić czy zagrać. Ta prosta i zupełnie nieskomplikowana melodyjka będzie idealna na początku nauki grania na dowolnym instrumencie. Wypróbuj proste nuty dla początkujących i przekonaj się, że granie na keyboardzie czy innych klawiszach jest o wiele prostsze niż się Tobie wydaje. Zapis literowy oraz oryginalna […]

V Symfonia Beethovena nuty literowe i tutorial

G G G D# F F F D G G G D# G# G# G# G D# D# D# C F F F D G# G# G# G F F F D G G G F D# Piąta symfonia Beethovena to jedno z najbardziej monumentalnych i znanych dzieł muzyki klasycznej. Grana jest przez najlepszych muzyków […]

Jezu w hostii utajony nuty literowe

O piosence i o nutach Jezu w hostii utajony to znana pieśń religijna, która wykonywana jest w czasie mszy świętych. Ma prostą linię melodyczną i nieskomplikowany zapis nutowy. Jeśli do tej pory nie miałeś nic wspólnego z muzyką, możesz zdecydować się na nuty literowe. Są one bardzo proste i można je bez problemu dopasować do […]