Przez chrztu świętego wielki dar nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Przez chrztu świętego wielki dar - jak zagrać na keyboardzie?

Przez chrztu świętego wielki dar należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Przez chrztu świętego dar to religijna, uroczysta pieśń wykonywana między innymi na religijnych uroczystościach, takich jak chrzty czy komunie. Choć jest doniosła i uroczysta, ma prostą i łatwą do zapamiętania melodię. Można więc znaleźć ją w wielu śpiewnikach i zbiorach nut dla początkujących muzyków. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera ten utwór z nutami literowymi, które są o wiele łatwiejsze do rozczytania niż standardowy zapis nutowy. Nuty literowe można szybko i bezproblemowo dopasować do konkretnych dźwięków na keyboardzie lub innym instrumencie klawiszowym. Dzięki temu możemy zacząć grać samodzielnie. Wystarczy, że mamy pod ręką keyboard lub inny instrument klawiszowy. Unikalny śpiewnik zawierający proste piosenki z nutami literowymi z pewnością spodoba się każdemu, kto chciałby szybko i bez konieczności chodzenia na lekcje muzyki, nauczyć się grać. Zacznij już dziś wykonywać proste utwory, a z biegiem czasu na pewno sięgniesz po bardziej rozbudowane melodie.

E-2 a*A.-2 H-2 C H-2 C*C D E Przez chrztu świętego wielki dar, A-2 d*D C H-2 A-2 E*H.-2 H-2 o Chryste, z Twej hojności. E-2 a*A.-2 H-2 C H-2 C*C D Twym dzieciom wiary dałeś E A-2 d*D C H-2 A-2 E*H.-2 A*A.-2 skarb – nadziei i miłości. E-2 A*C# C# H-2 A-2 E*H.-2 A-2 G#-2 Najświętszej Trójcy wieczną cześć H-2 h*D D E*C# H-2 A*C# H-2 A-2 pragniemy z serc gorących nieść:

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

When the Saints go marching in nuty literowe

C2 E2 F2 C*G.2 C2 E2 F2 C*G.2 When the saints go marching in C2 E2 F2 C*G.2 E2 C2 E2 G*D.2 When the saints go marching in E2 E2 D2 C*C.2 C2 C*E.2 G2 G2 F*G.2 F2 Lord, how I want be in that number E2 F2 C*G.2 E2 G*C.2 D2 C*C.2 When the […]

Ojczyzno Ma nuty literowe

A H a*C.2 A A E2 D2 C2 E*H H Tyle razy pragnęłaś wolności H C2 E*D.2 H F2 E2 D#2 a*E.2 Tyle razy tłumił ja kat A H a*C.2 A E2 D2 E2 d*F.2 F2 Ale zawsze czynił to obcy E2 D2 a*C.2 E2 E2 E*H C2 a*A A dziś brata zabija brat E […]

Stary Niedźwiedź nuty literowe

O piosence i o nutach Stary niedźwiedź mocno śpi to utwór, który bez problemu zaśpiewają już najmłodsi. Piosenka o prostej linii melodycznej towarzyszy wielu dziecięcym zabawom już od przedszkola. Ten prosty utwór jest także idealny dla osób, które rozpoczynają naukę gry na instrumencie. Łatwa do zapamiętania linia melodyczna i sporo powtórzeń to gwarancja, że bez […]