Płonie ognisko w lesie nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Płonie ognisko w lesie - jak zagrać na keyboardzie?

Płonie ognisko w lesie należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyłem 2 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G

O piosence i o nutach

Płonie ognisko w lesie to gitarowy hit popularny wśród harcerzy i nie tylko. Utwór oparty jest na prostych słowach i melodii, łatwo go zapamiętać. Nic więc dziwnego, że jest jednym z popularnych utworów na pierwszych szczeblach edukacji muzycznej. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, możesz właśnie tę piosenkę wybrać jako pierwszy kro do dalszej nauki. Nasz kurs gry na keyboardzie oparty jest o literowy zapis nutowy. To dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką i nie potrafią czytać nut w standardowym zapisie na pięciolinii. Płonie ognisko w lesie ma na tyle prostą melodię, że można ją odtworzyć już po kilku powtórzeniach. Z naszym tutorialem szybko zaczniesz grać proste piosenki, które będą dobrym początkiem dla dalszej edukacji muzycznej. Zajrzyj do naszych literowych nut i po prostu zacznij grać – efekty z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą. Bardzo szybko zamienisz proste piosenki na zdecydowanie bardziej skomplikowane utwory.

G-2 C*C G-2 C E C*C G-2 Płonie ognisko w lesie, E G*D C# D E C*C C Wiatr smętną piosnkę niesie. G-2 C*C G-2 C E C*C G-2 Przy ogniu zaś drużyna E G*D C# D E C*C C Gawędę rozpoczyna. G C*G E E C2 C*C.2 G G Czuj, czuj, czuwaj! Czuj, czuj, czuwaj! G G*F E F G C*E E Najstarszy druh zawoła:

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Mizerna cicha nuty literowe

O piosence i o nutach Mizerna, cicha stajenka licha to piękna, spokojna kolęda, która wprowadza nas w nostalgiczny nastrój Bożego Narodzenia. Zarówno jej słowa, jaki i linię melodyczną z pewnością znają wszyscy, bez względu na wiek. Jeśli chcesz nie tylko ją śpiewać, ale również grać, postaw na sprawdzony kurs gry na keyboardzie, dzięki któremu bardzo […]

Smells like teen spirit – nuty literowe keyboard

Smells like teen spirit to ponadczasowy hit, który dzięki swojej sławie był już coverowany niezliczoną ilość razy. Adaptacje bluesowe, jazzowe czy klasyczne – wszystkie formy tej piosenki mają w sobie coś ciekawego. Utwór ten doskonale brzmi także w tradycyjnym brzmieniu pianina i keyboarda, dlatego zdecydowaliśmy się ułatwić wam jego naukę, i przygotowaliśmy nuty literowe, które […]

Zapada zmrok nuty literowe

O piosence i o nutach Zapada zmrok to pieśń kościelna, która jest śpiewana pod koniec dnia. Piosenka ma swój niepowtarzalny urok, jest nostalgiczna, spokojna i posiada przepiękną melodię. To dobry utwór dla osób, które chciałyby nauczyć się grać na instrumentach klawiszowych. Nasz kurs gry na keyboardzie oferuje tę piosenkę w wersji z literowym zapisem nutowym. […]