Płonie ognisko w lesie nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Płonie ognisko w lesie - jak zagrać na keyboardzie?

Płonie ognisko w lesie należy do kategorii: nuty literowe do piosenek biesiadnych i patriotycznych.
W tej piosence użyliśmy akordów (do gry lewą ręką). Jeśli jeszcze nie wiesz, jak grać akordy, możesz spróbować zagrać tę melodię jedynie prawą ręką, lub nauczyć się tworzyć akordy. Opisaliśmy to tutaj: jak tworzyć akordy?

O piosence i o nutach

Płonie ognisko w lesie to gitarowy hit popularny wśród harcerzy i nie tylko. Utwór oparty jest na prostych słowach i melodii, łatwo go zapamiętać. Nic więc dziwnego, że jest jednym z popularnych utworów na pierwszych szczeblach edukacji muzycznej. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, możesz właśnie tę piosenkę wybrać jako pierwszy kro do dalszej nauki. Nasz kurs gry na keyboardzie oparty jest o literowy zapis nutowy. To dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką i nie potrafią czytać nut w standardowym zapisie na pięciolinii. Płonie ognisko w lesie ma na tyle prostą melodię, że można ją odtworzyć już po kilku powtórzeniach. Z naszym tutorialem szybko zaczniesz grać proste piosenki, które będą dobrym początkiem dla dalszej edukacji muzycznej. Zajrzyj do naszych literowych nut i po prostu zacznij grać – efekty z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą. Bardzo szybko zamienisz proste piosenki na zdecydowanie bardziej skomplikowane utwory.

G-2 C*C G-2 C E C*C G-2 Płonie ognisko w lesie, E G*D C# D E C*C C Wiatr smętną piosnkę niesie. G-2 C*C G-2 C E C*C G-2 Przy ogniu zaś drużyna E G*D C# D E C*C C Gawędę rozpoczyna. G C*G E E C2 C*C.2 G G Czuj, czuj, czuwaj! Czuj, czuj, czuwaj! G G*F E F G C*E E Najstarszy druh zawoła:

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Mary Had a Little Lamb nuty literowe

C*E.2 D2 C2 D2 C*E.2 E2 E2 Mary had a little lamb G*D.2 D2 D2 C*E.2 G2 G2 Little lamb, little lamb C*E.2 D2 C2 D2 C*E.2 E2 E2 Mary had a little lamb E2 G*D.2 D2 E2 D2 C*C.2 It’s fleece was white as snow C*E.2 D2 C2 D2 C*E.2 E2 E2 Everywhere that […]

See you again | TUTORIAL gry na keyboardzie

See you again to jeden z najpopularniejszych utworów ostatnich lat, bez którego nie może odbyć się żadna większa impreza. Już dziś możesz nauczyć się grać ten utwór samodzielnie. Wygodny i prosty tutorial do nauki gry na keyboardzie pomoże Tobie zapamiętać linię melodyczną dzięki łatwemu zapisowi literowemu, o wiele prostszemu niż tradycyjny zapis nutowy na pięciolinii. […]

Wielbić Pana chcę nuty literowe

O piosence i o nutach Nauka gry na keyboardzie nie jest wbrew pozorom skomplikowana, nie wymaga też dużego przygotowania muzycznego. Na klawiszach można nauczyć się grać samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych w internecie tutoriali. Na początku warto sięgać po proste, rytmiczne, melodyjne utwory, które szybko wpadają w ucho i są łatwe do powtórzenia. Dobrym pomysłem mogą […]