Panie dobry jak chleb nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Panie dobry jak chleb - jak zagrać na keyboardzie?

Panie dobry jak chleb należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
akord a

O piosence i o nutach

Panie dobry jak chleb to pieśń kościelna, która jest grana na zwykłych mszach, ale również na uroczystościach religijnych, jak komunia, chrzest czy bierzmowanie. Pieśń jest bardzo doniosła i nastrojowa, ale jednocześnie oparta na dosyć prostej melodii. Można więc wykorzystać ją jako jeden z pierwszych utworów do nauki grania na keyboardzie. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera ten kościelny utwór w literowym zapisie nutowym. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób początkujących, które z muzyką nie miały wiele wspólnego. Aby czytać nuty literowe, nie trzeba mieć przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania nut. Wystarczy mieć pod ręką keyboard i przyporządkować nuty do poszczególnych klawiszy. Śpiewnik zawierający proste piosenki to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób dorosłych, które chciałyby nauczyć się grać. Na muzykę nigdy nie jest za późno, a nauka gry na keyboardzie może dostarczyć całe mnóstwo radości i satysfakcji z nowych umiejętności.

C*E E F*F E D C G*G Panie, dobry jak chleb, G A H a*C.2 H C2 F*A G F G*G G bądź uwielbiony od swego Kościoła, G C*C.2 C2 G*H A G G F*A A G*G F a*E bo Tyś do końca nas umiłował, E d*F E G*D E D C*C C do końca nas umiłował. G E D C*C C d*D E F E G*E D Tyś na pustkowiu chleb rozmnożył, Panie, A F E d*D D a*E D D*E F# G*G G byśmy do nieba w drodze nie ustali.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Moje miasto Wadowice nuty literowe

O piosence i o nutach To jest moje miasto Wadowice to religijna piosenka, która kojarzona jest przede wszystkim z osobą papieża Polaka Jana Pawła II. Utwór ten, podobnie jak inne pieśni religijne, jest oparty na prostej melodii, która łatwo wpada w ucho i można ją szybko zaśpiewać czy zagrać. Jeśli jesteś początkującym muzykiem, możesz tę […]

Imagine Dragons, “Demons” nuty literowe

To jedna z zagranicznych piosenek, których na naszej stronie nie ma duzo. Dlatego, ze dodajemy je na naszą stronę jedynie wtedy, gdy naprawdę są tego warte. Imagine Dragons z pewnością zalicza się do tej grupy. Niestety, nie możemy powiedzieć, że jest to najłatwiejsza muzyka instrumentalna do nauki, jednak jeśli chcesz się jej nauczyć, to dzięki […]

Otrzyjcie już łzy płaczący nuty literowe

C*C.2 G G F E F*A A A C*G Otrzyjcie już łzy płaczący, G*D E F G F C*E E G*D żale z serca wyzujcie. C*C.2 G G F E F*A A A C*G Wszyscy w Chrystusa wierzący, G*D E F G F C*E E G*D weselcie się, radujcie. G*D D D E F C*E […]